Reklama

Teatralna historia miłości i poświęcenia

Opublikowano:
Autor:

Teatralna historia miłości i poświęcenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To będzie absolutnie niezwykła premiera. Teatr Trzeciego w dzień matki zaprezentuje spektakl „Miriam”, którego bohaterką jest matka samego Boga.

To będzie absolutnie niezwykła premiera. Teatr Trzeciego w dzień matki zaprezentuje spektakl „Miriam”, którego bohaterką jest matka samego Boga.

To przedstawienie pełne jest dowcipu, tańca i radości. Ukazuje niecodzienne poczucie humoru Pana Boga w życiu pięknej Miriam – matki Jezusa Chrystusa. Spektakl pozbawiony jest patosu i podniosłości. Wiele w nim za to wykonywanej na żywo cudownej żydowskiej muzyki w wykonaniu aktorów oraz zespołu Highway To Heaven.

W twarzy Miriam może się przejrzeć każdy człowiek. Przecież każdemu z nas bliskie jest podejmowanie trudnych życiowych decyzji, budowanie relacji z ludźmi, pokonywanie kłopotów egzystencjalnych, cierpienie.

Premiera „Miriam: odbędzie się 26 maja o 16 i 19 w sali teatralnej przy kościele parafii św. Jadwigi Królowej przy ulicy Kossobudzkiego 10. Reżyseruje Adam Łoniewski. Za przygotowanie wokalne aktorów odpowiada Marzena Lamch – Łoniewska.

Teatr Trzeciego, który przygotował spektakl „Miriam” jest jedną z części projektu „Bardzo Dobra Cooltura”. Ma on charakter kulturalno-społeczny i jest skierowany do młodzieży z płockich szkół. Inicjatywa ta ma uwrażliwiać młodych ludzi na wartości kultury duchowej i materialnej, doskonalenie warsztatu teatralnego, dziennikarskiego, muzycznego oraz średniowiecznej kultury piśmienniczej.

Bardzo Dobra Cooltura ma kształtować nawyk czynnego udziału w kulturze, w różnych formach relaksu, w promowanie postaw etycznych, umiejętności prospołecznych. Ma integrować środowisko lokalne i wykorzystywać terapeutyczne funkcje sztuki.

Przedsięwzięcie jest finansowane przez Urząd Miasta Płocka. Jego organizatorem jest fundacja Studnia.

Fot z prób spektaklu - Bardzo Dobra Cooltura

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE