Reklama

Te ziemniaki mają groźną bakterię!

Opublikowano:
Autor:

Te ziemniaki mają groźną bakterię! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną bakterię. Ministerstwo Rolnictwa nie będzie importować ziemniaków z Egiptu do czasu ustalenia przyczyn nieprawidłowości.

W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną bakterię. Ministerstwo Rolnictwa nie będzie importować ziemniaków z Egiptu do czasu ustalenia przyczyn nieprawidłowości.

Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu resortu rolnictwa, obecność bakterii ralstonia solanacearum w próbie pobranej z bulw ziemniaków pochodzenia egipskiego została potwierdzona w wyniku prowadzonych przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa kontroli fitosanitarnych towarów pochodzenia roślinnego sprowadzanych z państw trzecich, znajdujących się w obrocie na terytorium Polski.

Inspekcja drugi raz w ciągu ostatnich dwóch lat wykryła bakterię w ziemniakach importowanych z Egiptu. W obu przypadkach ziemniaki były sprowadzone do Polski za pośrednictwem innych państw członkowskich.

Radio Zet podaje, że Ministerstwo Rolnictwa podjęło decyzje w tej sprawie, iż nie będzie importować ziemniaków z Egiptu do czasu ustalenia przyczyn nieprawidłowości oraz wprowadzenia działań naprawczych przez stronę egipską. Resort chce w ten sposób ochronić polskich producentów ziemniaka.

Bakteria ralstonia solanacearum, ze względu na szkody gospodarcze, które może powodować, ma w Unii Europejskiej status organizmu kwarantannowego i podlega obowiązkowi zwalczania. Charakteryzuje się szerokim zakresem roślin żywicielskich − poraża pond 200 gatunków roślin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE