Reklama

Tę plażę kochają płocczanie. Czy można się tam kąpać?

Opublikowano:
Autor:

Tę plażę kochają płocczanie. Czy można się tam kąpać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W gorące letnie dni, a zwłaszcza weekendy, rzesze mieszkańców szukają wytchnienia nad wodą. Czy kąpiel w ulubionym akwenie płocczan jest jednak bezpieczna?

W gorące letnie dni, a zwłaszcza weekendy, rzesze mieszkańców szukają wytchnienia nad wodą. Czy kąpiel w ulubionym akwenie płocczan jest jednak bezpieczna?

Od najbliższego piątku 23 czerwca popularna "Patelnia" w Grabinie pod Płockiem będzie strzeżona przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Będą wyposażeni w łódź z napędem motorowym oraz sprzęt do udzielania pierwszej pomocy. Wszystko to w ramach akcji "Bezpieczne wakacje z Orlenem", którą finansuje właśnie koncern. Plaża będzie strzeżona siedem dni w tygodniu w godzinach 10:00-18:00.

Zostanie tam również zamontowana wieża obserwacyjna i tablica meteorologiczna. Woda została już przebadana przez sanepid - ocena jest pozytywna. 

Plaża w Grabinie jest niewątpliwie jednym z ulubionych miejsc wypoczynku płocczan. Statystyki Orlenu podają, że plażę dziennie odwiedzało nawet 3000 turystów, co daje łącznie 50 tys. plażowiczów. W zeszłym roku ratownicy również strzegli "Patelni" i w kąpielisku nikt się na szczęście nie utopił. W poprzednich latach zdarzały się jednak takie przypadki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE