Reklama

Tańszy bilet do teatru po okazaniu biletu na pociąg

Opublikowano:
Autor:

Tańszy bilet do teatru po okazaniu biletu na pociąg - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mazowiecki Urząd Marszałkowski przysłał w poniedziałek informację o zniżce dla pasażerów Kolei Mazowieckich. Wystarczy zachować bilet i udać się z nim do kasy w muzeum, teatrze czy w skansenie.

Mazowiecki Urząd Marszałkowski przysłał w poniedziałek informację o zniżce dla pasażerów Kolei Mazowieckich. Wystarczy zachować bilet i udać się z nim do kasy w muzeum, teatrze czy w skansenie.

Mazowiecki Urząd Marszałkowski ogłosił akcję „Koleją do Kultury”. Pasażerowie Kolei Mazowieckich mają skorzystać ze zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. W poniedziałek podpisano umowy. 

Ze zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg Kolei Mazowieckich zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. - Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash – wyjaśniają w zespole prasowym Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego. - W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Na skorzystanie ze zniżkowego biletu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi  „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

Trzynaście instytucji zaproponowało rabaty. Oczywiście prym wiodą warszawskie instytucje, Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości i Stacja Muzeum, Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. Wszystkie zaproponowały wejście z biletem w cenie ulgowego. Podobnie uczynił płocki Teatr Dramatyczny. W tym przypadku chodzi o spektakle z udziałem płockich aktorów. W stołecznym Teatrze Polskim można liczyć na 15 proc. zniżkę na bilety normalne i ulgowe. Do zwiedzania z 20 proc. zniżką zapraszają Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie i Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, a już 40 proc. zniżki zaoferowano w Europejskim Centrum Artystycznym Fryderyka Chopina w Sannikach. Pokazanie biletu będzie uprawniało do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Sportu w Warszawie. Bilet za pół ceny będzie dostępny w warszawskim Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu bilet w ramach tej akcji powinien kosztować 3 zł.

 Akcja „Koleją do kultury” potrwa do końca 2017 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE