Reklama

Tanie pożyczki w Płocku. Teraz za 0 zł

Opublikowano:
Autor:

Tanie pożyczki w Płocku. Teraz za 0 zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rekordowo niskie stopy procentowe są doskonałą informacją dla posiadających kredyty, ale czy równie dobrą wieścią dla tych, którzy dopiero planują zaciągnąć pożyczkę? I tak i nie. Banki i firmy pożyczkowe na pewno będą szukały innych źródeł zarobku. Wybierając pożyczkę,, trzeba będzie więc być wyjątkowo czujnym i dokładnie przeglądać oferty.

Rekordowo niskie stopy procentowe są doskonałą informacją dla posiadających kredyty, ale czy równie dobrą wieścią dla tych, którzy dopiero planują zaciągnąć pożyczkę? I tak, i nie. Banki i firmy pożyczkowe na pewno będą szukały innych źródeł zarobku. Wybierając pożyczkę, trzeba będzie więc być wyjątkowo czujnym i dokładnie przeglądać oferty.

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o kolejnej obniżce stóp procentowych. Podstawowa stopa procentowa wynosi obecnie zaledwie 1,5 proc. Rekordowo niska jest też tzw. stopa lombardowa, która określa maksymalny poziom oprocentowania pożyczek. Obecnie stopa lombardowa wynosi 2,5 proc. Oznacza to, że zgodnie z tzw. ustawą antylichwiarską, która mówi, że maksymalne oprocentowanie pożyczek może wynosić czterokrotność stopy lombardowej, bank czy firma pożyczkowa nie mogą udzielać pożyczek oprocentowanych wyżej niż 10 proc.

Kogo to ucieszy, a kogo zmartwi?

Ci, którzy już mają kredyt są szczęśliwi. Wysokość spłacanych co miesiąc rat będzie niższa. Teoretycznie zadowoleni powinni być też ci, którzy dopiero planują zaciągnąć kredyt. Nie jest to jednak takie oczywiste. Banki i pozabankowe firmy pożyczkowe muszą przecież zarabiać, by móc funkcjonować na rynku. Skoro ograniczono im poziom odsetek jaki mogą pobierać od pożyczonych pieniędzy, to można się spodziewać, że instytucje te wymyślą nowe sposoby ominięcia zapisów wspomnianej ustawy antylichwiarskiej.

Z tego względu najbezpieczniej będzie wziąć pożyczkę za 0 zł. Spłacając ją w terminie, nie ponosimy żadnych kosztów i oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczamy. Coś takiego jak koszty pożyczki w ogóle nas więc nie dotyczy. Gdzie zatem znaleźć taką bezpłatną pożyczkę? Z pomocą przychodzi nam , która pozwala porównać oferty aż 24 firm pożyczkowych, a w tym trzynastu pożyczek za 0 zł.

Opłaty dodatkowe

Jeśli jednak nie spłacimy pożyczki w terminie, czekają nas opłaty dodatkowe. I tutaj właśnie firmy pożyczkowe mogą odbić sobie niskie stopy procentowe. Do najpopularniejszych opłat dodatkowych należy tzw. opłata przygotowawcza pobierana za rozpatrzenie wniosku. Równie popularne są ubezpieczenia pożyczek wymagane przez pożyczkodawców w sytuacji, gdy wiarygodność kredytowa klienta budzi ich pewne wątpliwości lub gdy pożyczana jest wysoka kwota na dłuższy czas. O wysokości opłat dodatkowych decydują nie tylko koszty funkcjonowania firmy, ale i szacowane przez pożyczkodawcę koszty ryzyka udzielania pożyczek. Stąd w tabelach opłat takie pozycje jak koszty monitów (upomnień wystosowywanych do nierzetelnych kredytobiorców), koszty windykacji terenowej (wizyt u dłużnika przedstawicieli firmy pożyczkowej lub windykacyjnej, której pożyczkodawca może sprzedać dług) i inne. Koszty te każda z firm pożyczkowych ustala samodzielnie. O tym, jak funkcjonuje mechanizm upomnień i jak jest on kosztowny dla osób, które nie spłacają zobowiązań w terminie można przeczytać w artykule „Bierzesz pożyczkę – sprawdź koszty ryzyka” na stronie .

Wzięcie jakiejkolwiek pożyczki, czy to w banku czy w pozabankowej firmie pożyczkowej, musi zostać poprzedzone dokładnym zapoznaniem się z ofertą, zwróceniem uwagi na wysokość oprocentowania, ale i na różnego rodzaju opłaty dodatkowe. Tylko w ten sposób możemy uchronić się przed wpadnięciem w tzw. spiralę zadłużenia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE