Reklama

Takiej lekcji jeszcze nie było! Zabiorą uczniów w wirtualną podróż po płycie lotniska

Opublikowano:
Autor:

Takiej lekcji jeszcze nie było! Zabiorą uczniów w wirtualną podróż po płycie lotniska - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lekcja, która odbędzie się w piątek w Szkole Podstawowej nr 12, będzie wyjątkową podróżą do lotniczego świata. Dlaczego? Zaproszenie do spotkania w szkole wyraził jeden z uczniów, Igor Chrostowski, który okazał się mocno zainteresowany prezentacją prezesa LS Airport Services, Marcina Opalińskiego podczas Kongresu Rynku Lotniczego. - Prezes przyjął zaproszenie i jutro spotka się z uczniami, aby spełnić prośbę daną Igorowi - poinformował rzecznik prasowy firmy, Sebastian Grochala.

Lekcja, która odbędzie się w piątek w Szkole Podstawowej nr 12, ma stać się wyjątkową podróżą do lotniczego świata. Zaproszenie do spotkania w szkole wyraził jeden z uczniów, Igor Chrostowski, który okazał się mocno zainteresowany prezentacją prezesa LS Airport Services, Marcina Opalińskiego podczas Kongresu Rynku Lotniczego. - Prezes przyjął zaproszenie i jutro spotka się z uczniami, aby spełnić prośbę daną Igorowi - poinformował rzecznik prasowy firmy, Sebastian Grochala.

Przedstawiciele firmy LS Airport Services skupią się nie tylko na specyfice swojej pracy i opowieści na temat obsługi naziemnej samolotów, pasażerów, bagaży oraz przesyłek lotniczych. Uczniowie wybiorą się w wirtualną podróż po płycie lotniska. - Wszystko dzięki pierwszemu na świecie filmowi wykonanemu w technologii VR 360, który przygotowała nasza spółka w celu pokazywania procesów, które realizują pracownicy naszej firmy w trakcie pobytu samolotu na lotnisku pomiędzy przylotem a odlotem - opowiada Grochala. Specjalne gogle umożliwią każdemu z uczniów przekonać się ile specjalistycznych procesów wykonują pracownicy obsługi naziemnej, aby samoloty mogły bezpiecznie latać.

Spółka realizuje projekt LS Academy, w ramach którego podejmuje współpracę ze szkołami w zakresie promocji lotnictwa oraz edukacji zawodowej umożliwiając uczniom udział w lekcjach, spotkaniach z pracownikami, organizując dla nich wycieczki po lotniskach, czy dając możliwość odbywania praktyk oraz staży. Inicjatywę wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej, został zawarty w tej sprawie list intencyjny.

Czy zdołają zainteresować młodych płocczan lotnictwem? Dowiemy się w piątek.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=eFacFEgsPaI[/YT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE