Reklama

Takiego wydarzenia w płockim zoo jeszcze nie było

Opublikowano:
Autor:

Takiego wydarzenia w płockim zoo jeszcze nie było  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płockie zoo zaprasza wszystkich sympatyków na niezwykłą imprezę. Takiej jeszcze w ogrodzie nie było.

Płockie zoo zaprasza wszystkich sympatyków na niezwykłą imprezę. Takiej jeszcze w ogrodzie nie było. 

Wszyscy młodzi i nieco starsi hydroodkrywcy mogą spotkać się w zoo już w najbliższą niedzielę. Impreza odbędzie się z okazji Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego i Światowego Dnia Wody, które przypada 22 marca. Co w programie?

- Wydarzenie będzie miało charakter pikniku naukowego, podczas którego przygotowane zostaną różnego rodzaju stanowiska z zadaniami do wykonania. Będą to m.in. zagadki, rebusy, quizy oraz zadania o różnym stopniu trudności dla młodszych i starszych uczestników - zapowiada Magdalena Kowalkowska. 

Wydarzenie odbędzie się w herpetarium, więc zima nikomu nie będzie przeszkadzać. Rozstawione zostaną stoiska, a każde dziecko, które odwiedzi wszystkie i skompletuje pieczątki, otrzyma upominek. Co więcej, urodziny w tym czasie obchodzą także trzy foki! 

- Dodatkową atrakcją będzie uroczystość świętowania urodzin naszych fok szarych, podczas których zorganizujemy specjalny pokaz treningu medycznego i karmienia tych zwierząt - mówi Kowalkowska. 

Zabawę odwiedzą zawodnicy Orlen Wisły Płock oraz wydra Lutra - maskotka płockich wodociągów. 

Impreza odbędzie się w godzinach 11:00-15:00. Wstęp w cenie biletu do zoo. 

Instytucje biorące udział w imprezie:

Galileusz Płock – doświadczenia z wykorzystaniem wody, które dzieci będą samodzielnie wykonywać: „Dlaczego statek pływa a nie tonie?”, „Magiczny atrament”, „Chemiczny tik tak”, „Barwna piramida”

Wodociągi Płockie – „Edukacja z Wydrą” – mnóstwo zabawy dla najmłodszych o tematyce wody, ścieków i ochrony środowiska. Na stanowisku będzie dostępny saturator oraz maskotka – wydra LUTRA

Politechnika Warszawska – warsztaty dla dzieci na czterech specjalnie przygotowanych stanowiskach. Studenci z Kół Naukowych przeprowadzą pokazy doświadczalne z zastosowaniem cieczy nienewtonowskiej, zaproszą do budowy mostu Leonarda da Vinci z gotowych elementów a także zachęcą do udziału w doświadczeniach uzdatniania wody. Wspólnie z Wydziałem Mechaniki będzie można konstruować i programować zwierzęce roboty z klocków LEGO, a Płockie Naukowe Koło Chemików zaprezentuje widowiskowe doświadczenia i pokazy chemiczne.

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej – walizka ekobadacza  (badanie azotynów, azotanów, fosforanów oraz określenie twardości wody i stopnia kwasowości), doświadczenia „Magiczny ziemniak”, „Ile się zmieści?”, zabawy animacyjne i plastyczne związane z wodą i sposobami jej oszczędzania.

Centrum Szkoleniowe AIKINUR – pokaz sprzętu do nurkowania, ciekawostki oraz filmy z podwodnych wypraw.

ZOO Płock – stanowiska z zagadkami, rebusami, kartami pracy, zabawami w rozpoznawanie gatunków żyjących w Bałtyku, rafach koralowych, tropikalnych rzekach i jeziorach. Obserwacja organizmów bałtyckich z wykorzystaniem lup i mikroskopów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE