W przypadku Wibracji sześciodniowe SPA dla ciała i umysły kosztuje kilkaset złotych.
Festiwal Wibracje wyróżnia się na mapie festiwali, nie tylko w Polsce. Jest oczywiście muzyka, ale też dziesiątki godzin przeróżnych zajęć, wykładów, warsztatów, tańca i śpiewu. Wibracje przyciągają ludzi, których pasją jest życie. Jak mówią organizatorzy: „Wibracje są dla koneserów życia”. Trudno odmówić im racji bo obok setki zajęć wieczorami odbywają się koncerty, a wśród nich na scenie wystąpi Leszek Możdżer. Po dwóch latach przerwy swój pierwszy koncert na otwarcie Festiwalu zagra niezwykły duet Gooral&Paprodziad.
Wspomniany koncert Leszka Możdżera będzie zupełnie unikatowy bo artysta zagra koncert na 2 fortepiany - klasycznym 12-oktawowym i jedynym na świecie, stworzonym na specjalne zamówienie artysty, 10-oktawowym. To jedna z niewielu okazji do posłuchania tych melodii.
Festiwal wyróżnia się od innych nie tylko formułą. Zazwyczaj kilkudniowa zabawa kojarzy się z bałaganem i górą śmieci. Wibracje rozpoczną się od… sprzątania. Setki osób we wtorek i środę we współpracy z Brudzeńskim Parkiem Krajobrazowym będą sprzątać okolice festiwalu.
Program Festiwalu Wibracje znacznie wykracza poza muzykę. Teren festiwalu będzie podzielony na kilka różnych stref:
- strefa ruchu, gdzie będą np. warsztaty muzyczne czy poranna joga,
- strefa zdrowia - np. spacer ziołowy z degustacją,
- strefa umysłu, gdzie dowiesz się m.in. Jak podejmować odważne decyzje pomimo lęku? (Magdalena Daniłoś),
- dom dźwięku, gdzie możesz wziąć udział w Warsztatach śpiewu białego i gardłowego „Śpiewaj swoją pieśń”,
- departament wiedzy, gdzie dowiesz się m.in. Czym jest sprawiedliwość klimatyczna? (Anna Sierpińska),
- strefa tantry, np. Tantryczne Życie (Bodhi Michael),
- strefa sztuk wschodnich, gdzie możesz wziąć udział w kursie TAI CHI (Marek Baliński),
- strefa sztuki, gdzie nauczysz się m.in. sztuki upcyclingu ubrań (Anna Szumińska),
- strefa szamana, gdzie np. o Szamanach Syberii opowie Jacek Hugo Bader.
W każdej ze stref przez 6 dni, od wtorku do soboty, odbywać będą się warsztaty i wykłady. Poranek można rozpocząć od wspólnej jogi, spaceru ziołowego czy warsztatów bębniarskich, a w ciągu dnia porozmawiać z innymi uczestnikami o klimacie, emocjach, otaczającym na świecie, zanurzyć się w tantrze czy po prostu udać się na koncert. Na festiwalu stawi się ponad 100 nauczycieli i artystów i 60 wystawców.
- W czasach instant, gdzie wszystko jest natychmiastowe, średniej jakości i powierzchowne, Wibracje sięgają głębiej. Wyróżniamy się, bo przyciągamy osoby o pewnej dojrzałości, świadomym stylu życia i otwartości. Promujemy ideę, że życie w pełnym zdrowiu i równowadze jest na wyciągnięcie ręki – mówią organizatorzy Wibracji.
Na terenie festiwalu będzie też strefa targowa z usługami i towarami dotyczącymi zdrowego trybu życia, zero waste, ekomody oraz zdrowym jedzeniem.
Każdy będzie mógł nie tylko odpocząć, posłuchać wyciszającej muzyki, pobyć na łonie natury, ale też wynieść sporą dawkę wiedzy. Niewiele osób wie czym tak naprawdę różni się muzyka analogowa od cyfrowej, ani jaką rolę we Wszechświecie odgrywa matematyka. Rodzice, zwłaszcza przyszli, będą mogli porozmawiać o rodzicielstwie bliskości. Na tegorocznych Wibracjach debiutuje strefa sztuki, gdzie zaplanowano warsztaty z rzeźbiarstwa czy upcyclingu, czyli przerabiania odpadów.
Chętni do dyskusji będą mogli porozmawiać na nurtujące ludzkość tematy – jak będzie wyglądał świat za 10 czy 20 lat pod względem gospodarczym czy klimatycznym.
Warto wiedzieć
Miejsce nie jest przypadkowe. Osada Młynarza w Radotkach koło Płocka ma swoją historię. W 1936 r. w tamtejszym młynie przyjmował znachor. Postać i miejsce zainspirowały Tadeusza Dołęgę-Mostowicza do napisania znanej powieści „Znachor”. Radotki to zaś znane z powieści Radoliszki.
Kto pojawi się na Wibracjach?
Wśród ponad 100 nauczycieli i artystów, którzy przyjadą do Osady Młynarza w Radotkach, znaleźli się m.in.:
• Beata Pawlikowska - podróżniczka, opowie o swojej podróży do Kerali, ajurwedyjskiej stolicy Indii,
• Wojciech Eichelberger - psychoterapeuta i doradca biznesu, opowie o wychodzeniu ze strefy komfortu,
• Joanna Ibisz - lekarz, opowie o zaburzeniach hormonalnych z perspektywy holistycznej medycyny funkcjonalnej (na festiwal przyjedzie także Krzysztof Ibisz),
• Iwona Wierzbicka - dietetyczka, poprowadzi wykłady dietetyczne o zdrowym brzuchu i jelitach oraz regeneracji ciała i umysłu,
• Jacek Hugo-Bader - reportażysta, będzie opowiadał o Szamanach Syberii,
• Walerij Topojew - doktor psychologii i praktykujący szaman, będzie mówił o korzeniach szamanizmu i Drodze Szamana,
• Łukasz Duszak - główny mistrz Klasztoru Shaolin w Polsce, poprowadzi warsztaty wschodnich sztuk walki,
• Daniel Kosztrzewa, specjalista w produkcji gramofonów, opowie o różnicach między dźwiękiem cyfrowym, a analogowym.
• Dr Tomasz Miller, naukowiec, opowie o matematyce jako języku wszechświata,
• Teatr Akt - artyści zaprezentują spektakl plenerowy.
Szczegółowy terminarz z podziałem na dni i godziny jest dostępny tutaj.