Reklama

Tak za kilka miesięcy ma wyglądać Orlen Arena...

Opublikowano:
Autor:

Tak za kilka miesięcy ma wyglądać Orlen Arena... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Siatka okalająca Orlen Arenę już się wysłużyła i temat jej wymiany co jakiś czas powraca łącznie z pytaniem "kiedy". Na razie wciąż pozostaje widoczna dla osób zjawiających się w obiekcie czy to na wydarzenia sportowe, czy kulturalne.

Siatka okalająca Orlen Arenę już się wysłużyła i temat jej wymiany co jakiś czas powraca łącznie z pytaniem "kiedy". Na razie wciąż pozostaje widoczna dla osób zjawiających się w obiekcie czy to na wydarzenia sportowe, czy kulturalne.

Przypomnimy, że na początku powstania obiektu był jedynie stelaż i podświetlany napis, montaż płachty z logotypem Orlen Areny, Wisły Płock i sylwetek zawodników różnych dyscyplin sportowych rozpoczął się we wrześniu 2011 r. Z czasem przybywało w niej dziur, wiatr robił swoje i rozdzierał ją w kolejnych miejscach, dlatego te najbardziej zniszczone elementy siatki już zdjęto.

Pod koniec listopada 2019 r. doszło do porozumienia w sprawie aneksu do umowy zawartego między miastem a PKN Orlen (głównym sponsorem). Ustalono, że w przeciągu 6 miesięcy tj. do 28 maja 2020 r., zostanie zdjęta również reszta siatki. Z siatki całkowicie zrezygnowano. Pozostanie jedynie stelaż, do którego do 28 maja zamontują przestrzenne litery.

- Zamierzamy zrobić to nawet szybciej - mówi Marcin Jeżewski, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Okazuje się jednak, że same litery nie będą szczególnie duże i mają zostać zamontowane do dolnej części stelaża. Jego reszta pozostanie natomiast niewykorzystana. Czy tak już pozostanie? Trochę szkoda tej wolnej przestrzeni na stelażu, która z pomocą dobrego projektanta mogłaby wyglądać o wiele ciekawiej. Orlen Arena to przecież jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Płocku, kojarzony z imprezami miejskimi, sportowymi i kulturalnymi. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji podkreślają, że wpierw zobaczą, czy pomysł z napisami spełni oczekiwania.

Napisy "Orlen Arena" pojawią się w dwóch nowych miejscach - od strony północnej i południowej, czyli od strony stadionu i osiedlowych bloków.

Aktualnie MOSiR jest na etapie wyboru wykonawcy liter.

A tak miałaby wyglądać z jednej strony Orlen Arena po zdemontowaniu płachty i z dodaniem napisu:

Fot. MOSiR

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE