Reklama

Tak prezentuje się płocka tężnia solankowa [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Tak prezentuje się płocka tężnia solankowa [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Częstochowa, Katowice, Łódź, Chorzów, Toruń, Tychy - w polskich miastach powstaną lub dopiero co powstały kolejne tężnie. Niektórzy wręcz wysuwają tezę, że zapanowała moda na tężnie solankowe. Płock wpisuje się w ten trend dzięki projektowi z budżetu obywatelskiego.

Częstochowa, Katowice, Łódź, Chorzów, Toruń, Tychy - w polskich miastach powstaną lub dopiero co powstały kolejne tężnie. Niektórzy wręcz wysuwają tezę, że zapanowała moda na tężnie solankowe. Płock wpisuje się w ten trend dzięki projektowi z budżetu obywatelskiego.

Jeśli ktoś był zainteresowany, jak duża będzie płocka tężnia na osiedlu Winiary, może sam się przekonać. Drewniana konstrukcja już stoi. Niektórzy oczekują na tężnię od 2016 r., bowiem wówczas pojawił się projekt do piątej edycji budżetu obywatelskiego, aby wspomóc osoby borykające się z chorobami górnych dróg oddechowych. Tężnie działają też na inne dolegliwości, m.in. choroby tarczycy, nerwice, alergie.

[ZT]21530[/ZT]

Wykonawcą płockiej tężni wraz z zagospodarowaniem terenu jest firma Jarmar z Łącka. Podjęła się tego zadania za kwotę 671.075,50 zł brutto. W międzyczasie okazało się, że trzeba dołożyć 100 tys. zł  na wykonanie przyłącza wodociągowego, a także zbiornika retencyjnego zabezpieczającego przed wylaniem solanki na terenie wokół tężni. Zakres działań obejmuje m.in. powstanie pergoli, niezbędnej infrastruktury technicznej, chodnika, placu z kostki brukowej wraz z ciągami pieszymi, małą architekturą (ławeczkami, koszami na śmieci), do tego dojdzie nowe oświetlenie i roślinność.

Fot. Michał Wiśniewski / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE