W myśl zarządzenia prezydenta szefem zespołu został wiceprezydent miasta Krzysztof Buczkowski, wiceprzewodniczącym – wiceprezydent Płocka Cezary Lewandowski, sekretarzem – prawnik Grzegorz Gniewkowski. W skład zespołu weszła także skarbniczka miasta Barbara Szurgocińska.
Siedem lat temu Finowie z Fortum za ok. 48 mln zł kupili 85 proc. akcji miejskiej Płockiej Energetyki Cieplnej, resztę niemal w całości otrzymali pracownicy, miasto zatrzymało tylko 188 akcji (0,42 proc. kapitału zakładowego spółki), co zapewniało możliwość wglądu w „papiery”. - Powstał zespół do negocjacji, gdyż Fortum zwróciło się do Gminy Miasto Płock z propozycją uregulowania struktury własnościowej, czyli wykupienia tych 188 udziałów – usłyszeliśmy wczoraj w Ratuszu.
Fortum Power and Heat Polska chce działać jako jedna firma, więc likwiduje spółki-córki. Tak stało się już w kilku innych miastach, taka jest zapewne wizja co do Płocka. Miasto podjęło więc temat, a członkowie zespołu negocjacyjnego zobowiązani są do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji.
Za ile sprzedamy akcje? Nie wiadomo. - Cena za udziały będzie przedmiotem negocjacji, zatem w chwili obecnej nie jest możliwe podanie takiej informacji. Punktem wyjścia określenia ceny za udziały będzie rekomendacja, wynikająca z wyceny wartości udziałów – dodają w Urzędzie Miasta Płocka. Wycena jest tajna, zostanie porównana z propozycją Finów.
Fortum Power and Heat Polska jest wiodącym przedsiębiorstwem branży ciepłowniczej. Fortum Płock działa na terenie Płocka i Torunia. Fortum w Płocku jest lokalnym liderem w zakresie przesyłu i dystrybucji oraz obrotu handlowego ciepłem, dostarcza energię dla ponad 75 proc. mieszkańców miasta.