Reklama

Szykują strajk. Zabiorą gwizdki, pokrywki i czerwone kartki

Opublikowano:
Autor:

Szykują strajk. Zabiorą gwizdki, pokrywki i czerwone kartki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę Dzień Kobiet, który niektórym kojarzy się z symbolicznym prezentem, kwiatkiem albo czekoladkami dla pań. Zanosi się na to, że jednak w tym roku nie przebiegnie tak spokojnie, a panie nie schowały swoich parasolek po dwóch innych demonstracjach. Znów wyjdą na ulice Płocka, aby wykrzyczeć swoje postulaty.

W środę Dzień Kobiet, który niektórym kojarzy się z symbolicznym prezentem, kwiatkiem albo czekoladkami dla pań. Zanosi się na to, że jednak w tym roku nie przebiegnie tak spokojnie, a panie najwyraźniej nie schowały swoich parasolek po dwóch innych demonstracjach. Zapowiedziały, że ponownie wyjdą na ulice Płocka, aby wykrzyczeć swoje postulaty.

To będzie Dzień Kobiet z głośnym, politycznym akcentem. Były już zorganizowane dwa strajki kobiet, panie i wspierający je panowie już zwołują się na trzecią odsłonę w mediach społecznościowych. Chcą, aby na płockim wydarzeniu w ramach „Międzynarodowego Strajku Kobiet, było przy tym jak najgłośniej, z wykorzystaniem pokrywek, butelek z grochem, gwizdków i innych, hałaśliwych przedmiotów. Strajk, jak wyjaśniają organizatorzy na Facebooku, jest wyrazem sprzeciwu wobec łamania praw kobiet przez rządy Prawa i Sprawiedliwości. Oto postulaty:

W środę będą rozdawać ulotki, na których również znajdziemy wyszczególnione postulaty. Przy okazji mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Uczestnicy nie przejdą już Jachowicza. Strajk rozpocznie się od zgromadzenia na placu przed teatrem o godzinie 16.30, następnie wszyscy ul. Tumską i Grodzką dotrą na starówkę. Nie obejdzie się bez czerwonych kartek dla rządzących (w zeszłym roku podobne pokazali członkowie Komitetu Obrony Demokracji goszczącemu w Płocku prezydentowi Andrzejowi Dudzie). Kartki zostaną przypięte na „Ścianie furii”. Na zakończenie powróci symbol protestu, parasolka, którą ułożą z zabranych ze sobą parasoli.

Wśród organizatorów mamy przewodniczącą płockiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Litosławę Koper, Annę Marię Karpińską z Nowoczesnej czy też Iwonę Szkopek. Z zapowiedzi wynika, że akcję wspiera także płocki KOD. 

Fot. Materiały organizatorów / Profil akcji na Facebooku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE