Reklama

Szykują pokaz przedpremierowy filmu w reżyserii płocczanina

Opublikowano:
Autor:

Szykują pokaz przedpremierowy filmu w reżyserii płocczanina - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pamiętacie płocczanina Alka Pietrzaka, który kręci filmy? W wakacje opublikowaliśmy z nim wywiad, w którym opowiadał o swoim najnowszym filmie „Ja i mój tata”. Film trafi na ekrany płockiego kina już za kilka dni, chociaż na razie tylko jednorazowo.

Pamiętacie płocczanina Alka Pietrzaka, który kręci filmy? W wakacje opublikowaliśmy z nim wywiad, w którym opowiadał o swoim najnowszym filmie „Ja i mój tata”. Film trafi na ekrany płockiego kina już za kilka dni, chociaż na razie tylko jednorazowo.

Film „Ja i mój tata” w reżyserii Alka Pietrzaka i ze zdjęciami Mateusza Pastewki będzie wyświetlony w NovymKinie Przedwiośnie 13 stycznia w ramach pokazu przedpremierowego. Seans rozpocznie się o godzinie 18.30. W produkcji grają m. in. Łukasz Simlat, Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Żulewska i Tomasz Sapryk. Wejścia są tylko za okazaniem zaproszeń. W kinie dowiedzieliśmy się, że na razie będzie tyko ten jeden pokaz. Część zaproszeń kino już rozdało przy okazji świętowania urodzin. Zachowano jednak jeszcze jedną pulę darmowych wejściówek. Kilka może trafić do Was, jeśli weźmiecie udział w naszym konkursie. 

[KONKURS]109[/KONKURS]

Warto także śledzić stronę NovegoKina Przedwiośnie. Jeszcze we wtorek pojawi się informacja, w jaki sposób można otrzymać zaproszenie na piątkową przedpremierę.

W wywiadzie reżyser opowiadał nam o fabule. Będzie to historia mężczyzny chorego na alzheimera i jego syna, który się nim opiekuje. Ojciec nie miał dobrego kontaktu ze swoim potomkiem. Zapewniał mu rzeczy materialne z firmowymi metkami, których mogliby pozazdrościć koledzy, ale już nie miał dla niego czasu, na wspólne wyjście na mecz albo na lody. Dopiero po latach, kiedy jeden z nich choruje i zaczyna zapominać, kto obok niego stoi, zaczynają się rozmowy, których przez te wszystkie lata brakowało. Wciąż jeszcze próbują wydobyć wspomnienia nim te ulegną zatarciu. 

Lepiej nie nastawiać się na film pełnometrażowy. To bardziej film będący wizytówką twórcy, do pokazania na festiwalu, w telewizji lub w kinie studyjnym, ja wówczas zapowiadał Alek Pietrzak. Taki stopień w karierze, który mógłby pozwolić na wspięcie się wyżej i nakręcenie filmu pełnometrażowego. 

Tu możecie przeczytać cały wywiad:

[ZT]12998[/ZT]

Poprzedni film Alka Pietrzaka "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" z 2014 roku z udziałem Mariana Dziędziela, Wojciecha Mecwaldowskiego, Doroty Pomykały również można było oglądać w płockim kinie przy Tumskiej. 

W przypadku nowej produkcji jest już przygotowany plakat. Za projekt odpowiadał Marcin Malewski, z kolei zdjęcie wykonał Tomasz Pyrak. Pojawia się na nim logo Płocka, ponieważ m. in. płocki Ratusz udzielił pomocy finansowej, aby udało się dokończyć zdjęcia.

Fot. Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE