Reklama

Szykują jednodniową galerię w centrum

Opublikowano:
Autor:

Szykują jednodniową galerię w centrum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W lokalu przy Tumskiej 13 znów zrobi się gwarno. Także na Stary Rynku pojawi się unikatowa prezentacja plac, ponieważ autorami mogą być utalentowani płocczanie. Nie chowajmy w kąt tego, co może cieszyć nas wszystkich.

W lokalu przy Tumskiej 13 znów zrobi się gwarno. Także na Stary Rynku pojawi się unikatowa prezentacja plac, ponieważ autorami mogą być utalentowani płocczanie. Nie chowajmy w kąt tego, co może cieszyć nas wszystkich.

Uczennice III Liceum Ogólnokształcącego postanowiły wyjść naprzeciw innym młodym ludziom, którzy lubią tworzyć i chętnie pochwalą się swoimi działami publicznie. Powołały projekt „Artystom na Własność”, adresując go do młodych wiekiem lub młodych duchem płocczan korzystających z pasteli, pędzli czy ołówka, dla których malowanie kredkami to nie tylko kolorowanki w dzieciństwie. Dzięki projektowi ludzie z artystyczną wizją będą mogli pokazać to, co do tej pory skrzętnie ukrywali w szufladach i w zaciszu własnego pokoju. Celem jest odkrycie talentów i pokazanie, że w Płocku mamy uzdolnionych ludzi i z pasją podchodzących do tego, czym się zajmują. To, co im w duszy gra, próbują krok po kroku i z pomocą różnych technik przekuć w sztukę.

Prace należy przynieść do Płockiej Galerii Sztuki, na co przysługuje czas do 5 lutego. Następnie planowane są dwie ekspozycje, plenerowa na Starym Rynku oraz jednodniowa galeria sztuki, jaka powstanie w Walentynki, 14 lutego w budynku przy Tumskiej 13.

Projekt stanowi część ogólnopolskiego programu „Zwolnieni z Teorii”, kierowanego do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy powinni nabyć praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania projektami inspirującymi do aktywności społecznej.

Informacje o płockim projekcie znajdziemy także na Facebooku. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwę "Artystom Na Własność".

Fot. Materiały prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE