Reklama

Szybsza pomoc, kiedy liczą się sekundy. Nowe karetki dla płockiego pogotowia [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Szybsza pomoc, kiedy liczą się sekundy. Nowe karetki dla płockiego pogotowia [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe karetki będą obsługiwać Płock i okoliczne powiaty: płocki, gostyniński, sierpecki oraz sochaczewski. Na zakup siedmiu ambulansów samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 3,4 mln zł.

Nowe karetki będą obsługiwać Płock i okoliczne powiaty: płocki, gostyniński, sierpecki oraz sochaczewski. Na zakup siedmiu ambulansów samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 3,4 mln zł.

SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku wzbogaciła się o siedem nowych karetek typu C marki Volkswagen Crafter. W piątek odbyło się przekazanie pojazdów z udziałem marszałka Adama Struzika i wicemarszałka Wiesława Raboszuka.

Nowe ambulanse ułatwią świadczenie usług medycznych i usprawnią pracę zespołów ratownictwa medycznego. Ambulans typu C to ruchoma jednostka intensywnej opieki, ambulans ratunkowy skonstruowany i wyposażony do transportu, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjentów. Każdy z ambulansów jest wyposażony w najnowszej generacji sprzęt medyczny m.in.: defibrylator transportowy z opcją teletransmisji danych, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, transporter i nosze, krzesełko transportowe, respirator transportowy, deskę ortopedyczną z pasami i unieruchomieniem głowy oraz pompę infuzyjną.

– W pracy ratowników medycznych liczą się przede wszystkim wiedza i czas. Bo im szybciej dotrą do pacjenta, tym mają większą szansę na udzielenie pomocy, a często nawet uratowanie życia. Dlatego inwestowanie w nowoczesne karetki i profesjonalny sprzęt to dla nas priorytet – podkreślał marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE