Reklama

Szukasz pracy lub chcesz założyć firmę? Przyjdź do Orlen Areny

Opublikowano:
Autor:

Szukasz pracy lub chcesz założyć firmę? Przyjdź do Orlen Areny - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędy pracy zapraszają bezrobotnych lub chcących zmienić posadę już 8 października na Płockie Targi Aktywności i Przedsiębiorczości. Po raz pierwszy w nazwie tej imprezy pojawiło się słowo "przedsiębiorczość".

Urzędy pracy zapraszają bezrobotnych lub chcących zmienić posadę już 8 października na Płockie Targi Aktywności i Przedsiębiorczości. Po raz pierwszy w nazwie tej imprezy pojawiło się słowo "przedsiębiorczość".

Obecnie w Płocku stopa bezrobocia wynosi 6 proc. Sytuacja jest znacznie lepsza, niż w sąsiednich powiatach, ale już w porównaniu ze wskaźnikiem dla Mazowsza (4,5) czy całej Polski (5,1) wypadamy słabiej. Zarejestrowanych jest 3840 bezrobotnych, z tej listy w ciągu miesiąca zniknęło zaledwie 15 osób. W gronie bezrobotnych niemal 2/3 to kobiety. 

Przed rokiem w Orlen Arenie odbyły się Płockie Targi Aktywności Zawodowej. Teraz będą to już Płockie Targi Aktywności i Przedsiębiorczości.

- Ta zmiana nazwy nie jest przypadkowa - tłumaczy Daniel Olender, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku. - Chcemy pomóc osobom planującym rozpoczęcie działalności gospodarczej poprzez udzielnie różnych porad. Na miejscu będą choćby przedstawiciele referatu ewidencji działalności gospodarczej z płockiego ratusza, ZUS, Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcji Pracy.

Przewidziano także warsztaty „Przedsiębiorczość kluczem do sukcesu". Oczywiście do dyspozycji będą także organizatorzy, czyli urzędy pracy: płocki, powiatowy oraz wojewódzki.

- Zainteresowanie dowiedzą się na przykład, w jaki sposób pozyskać środki na rozpoczęcie działalności - dodaje dyrektor MUP. - Z kolei w Strefie Przedsiębiorczości możliwa będzie rozmowa z przedstawicielami firm, które działają nawet kilkanaście lat, a na początku korzystały właśnie z finansowego wsparcia.

Przed rokiem w Orlen Arenie swoje stoiska miało ok. 70 wystawców działających w różnych branżach, teraz będzie ich blisko 80. Bezpośredni kontakt to szansa zweryfikowania oczekiwań, znalezienie wymarzonej pracy, stażu, szkoleń czy praktyk. W trakcie targów odwiedzający będą mogli skorzystać z oferty rekrutacyjnej, edukacyjnej i szkoleniowej. Co ważne, można też liczyć na konsultacje z fachowcami odnośnie zatrudniania cudzoziemców.

Impreza w płockiej hali rozpocznie się o godz. 10, potrwa do godz. 14.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE