Reklama

Szukają miejsca na salę koncertową. Pozostały dwie potencjalne lokalizacje

Opublikowano:
Autor:

Szukają miejsca na salę koncertową. Pozostały dwie potencjalne lokalizacje  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają prace nad ustaleniem miejsca na przyszłą salę koncertową. Z początkowej listy potencjalnych lokalizacji kilka wyeliminowano, na jedną już teraz nie zgodził się płocki Ratusz i zapewne nie wyrazi zgody na kolejną w centrum miasta. - Nie wykluczamy, że pojawią się nowe pomysły – mówi Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami w Urzędzie Miasta Płocka.

Trwają prace nad ustaleniem miejsca na przyszłą salę koncertową. Z początkowej listy potencjalnych lokalizacji kilka wyeliminowano, na jedną już teraz nie zgodził się płocki Ratusz i zapewne nie wyrazi zgody na kolejną w centrum miasta. - Nie wykluczamy, że pojawią się nowe pomysły – mówi Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami w Urzędzie Miasta Płocka. 

W Ratuszu zwracają uwagę, aby propozycje architektów dotyczące umiejscowienia przyszłej sali koncertowej (lub jak kto woli, filharmonii) traktować jako wizję. Dotychczas architekci samodzielnie, jak podkreśla Hubert Woźniak z płockiego Ratusza, wybrali trzy potencjalne obszary, na których można zlokalizować salę koncertową. Na liście mieliśmy więc osiedle Radziwie, tereny położone w okolicy ulicy Rybaki, (zespół architektów proponował Bulwar Stanisława Górnickiego, schody Broniewskiego i Zalew Sobótka) a także teren między al. Jachowicza / Kobylińskiego od ulicy Nowy Rynek do alei Spacerowej, Ostatniej i Królewieckiej. Później architekci podzielili się na trzy grupy, przy czym każda z nich wybrała jedną z lokalizacji, aby przeprowadzić analizę stanu własności, minimalnej powierzchni terenu potrzebnej pod przyszły budynek, możliwości zaopatrzenia w infrastrukturę techniczną oraz konieczności jej przebudowy, powstania parkingów, dostępności komunikacyjnej terenu, maksymalnej powierzchni zabudowy.

[ZT]16526[/ZT]

Ratusz uszczuplił pulę możliwości, nie wyrażając zgody na propozycję budowy sali koncertowej na Bulwarze Górnickiego z racji rozpoczętych już prac budowlanych. Po tym, jak w wyniku głosowania odrzucono teren wewnątrz kwartału otoczonego al. Kobylińskiego, ul. Bielską, Ostatnią i al. Spacerową, pozostał teren w sąsiedztwie schodów Broniewskiego oraz Nowy Rynek.

W przypadku Nowego Rynku zaproszeni do współpracy architekci wysunęli trzy warianty: zbudowanie sali koncertowej w północnej części placu (obecnie jest tam tzw. parking buforowy), w centralnej części placu na miejscu Antypodkowy oraz w południowej części (na którą od dawna miasto dysponuje koncepcją przyszłego zagospodarowania).

- Wariant z budową sali koncertowej w miejscu obecnej Antypodkowy jest mało prawdopodobny – już zawczasu uprzedza Hubert Woźniak.

To z powodu kwestii własnościowych. A dodajmy, że ta kwestia powraca nie pierwszy raz. Już w czasie powstawania koncepcji na zagospodarowania Nowego Rynku pojawiały się głosy dotyczącego budynku, który dzieli plac na dwie części (pamiętacie jeszcze postulaty wyburzenia Antypodkowy w trakcie warsztatów na temat zagospodarowania Nowego Rynku, aby zyskać przestrzeń do zazielenienia lub odbudowania dawnej podkowy?) - Przy schodach Broniewskiego mógłby powstać kaskadowy budynek, jednak nieuniknione są w tym przypadku negocjacje z właścicielami domu Górnickich - dodaje Hubert Woźniak.

Należy do nich zarówno sama nieruchomość (a ta, co tu kryć, wymaga remontu, dlatego posadowienie obok niej reprezentacyjnego budynku na razie może budzić wątpliwości), jak i przylegający teren. Pracownik płockiego Ratusza cały czas podkreśla, że to jedynie wizja brana pod uwagę na obecnym etapie prac, jeszcze nie koncepcja czy gotowy projekt. - Przyszła sala koncertowa może mieć różną wysokość, wszystko zależy od lokalizacji – odpowiada na pytanie o możliwą wysokość budynku, aby bryła nie tworzyła wysokiej dominanty przy założeniu lokalizacji w pobliżu ul. Rybaki.

Nikt tu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Możliwe są kolejne propozycje nowych lokalizacji. Kiedy doczekamy się konkretów? Niestety tego na razie nie wiadomo. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE