Reklama

Szukają dyrektorów szkół. Będą emocje

Opublikowano:
Autor:

Szukają dyrektorów szkół. Będą emocje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Całkiem prawdopodobne, że przynajmniej kilka szkół i przedszkoli już niedługo będzie miało nowych zwierzchników. W Ratuszu powołano komisje konkursowe do przeprowadzenia konkursów na dyrektorów, m.in. w Małachowiance i w Budowlance.

Całkiem prawdopodobne, że przynajmniej kilka szkół i przedszkoli już niedługo będzie miało nowych zwierzchników. W Ratuszu powołano komisje konkursowe do przeprowadzenia konkursów na dyrektorów, m.in. w Małachowiance i w Budowlance.

Trwa konkurs na 12 dyrektorów szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych na terenie Płocka, których organem prowadzącym jest miasto. Kadencja na dyrektorskim stołku trwa pięć lat i po upływie tego czasu trzeba przeprowadzić nabór. Co pięć lat szkoła, zwłaszcza belfrowie, na chwilę wstrzymują oddech, by na początku lipca dowiedzieć się, czy 1 września zastaną w gabinecie uwielbianego  albo znienawidzonego szefa, czy też będzie tam urzędował ktoś nowy.

Powołano już składy poszczególnych komisji konkursowych, w których zasiądzie wiceprezydent Roman Siemiątkowski, jako jej przewodniczący, natomiast w charakterze zastępcy Marek Bębenista, szef ratuszowego Wydziału edukacji i kultury. Pozostałą cześć gremium tworzą inni przedstawiciele organu prowadzącego, sprawującego nadzór pedagogiczny, przedstawiciele rady pedagogicznej, rady rodziców, a także Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”. 

Komisje  rozpatrzą zgłoszone dyrektorskie kandydatury do sześciu przedszkoli i tyluż szkół. Jeśli chodzi o przedszkola, miasto szuka szefa: Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 przy ul. Gałczyńskiego 7, Miejskiego Przedszkola nr 4 im. „Jasia i Małgosi” przy ul. Czwartaków, obu publicznych przedszkoli (nr 21 i 27) przy ul. Mikołaja Reja, Miejskiego Przedszkola nr 29 przy ul. Kochanowskiego. Do wzięcia jest również posada dyrektora w nowym Miejskim Przedszkolu nr 5 przy ul. Lachmana.

Wśród podstawówek pod lupę komisji pójdą oferty zgłoszone na posadę zarządzającego Szkołą Podstawową nr 5 im. Władysława Broniewskiego przy ul. Cichej oraz Szkołą Podstawową nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego przy ul. Jasnej, z kolei w przypadku zespołów szkół, zmiany będą możliwe w ZS nr 5 przy ul. Kutrzeby, ZS nr 6 przy ul. 3 Maja oraz w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 przy ul. Mościckiego 4. Konkurs dotyczy również posady w dopiero co odnowionej Małachowiance, w której obecnie dyrektorski fotel należy do Renaty Kutyło-Utzig.

Upłynął już termin składania dokumentów przez zainteresowanych szefowaniem szkołom i przedszkolom. Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, w sumie wpłynęło ich 18, z czego po dwie do Małachowianki, Budowlanki, Zespołu Szkół nr 5 i przedszkola nr 29, trzy oferty do Szkoły Podstawowej nr 5 na Radziwiu, natomiast do wszystkich pozostałych, w tym do nowego przedszkola na Międzytorzu, zaledwie po jednej. Komisja zbierze się trzykrotnie, 1, 2 i 3 lipca (każdorazowo będą rozpatrywać po cztery posady). Co do personaliów, żaden z kandydatów nie zgodził się na ich oficjalne ujawnienie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE