Reklama

Szukają chętnych do pracy w Straży Miejskiej. Czego wymagają od kandydatów?

Opublikowano:
Autor:

Szukają chętnych do pracy w Straży Miejskiej. Czego wymagają od kandydatów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co oferują kandydatom, którzy zechcą zasilić szeregi strażników miejskich? Jak twierdzi rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka, można liczyć na stabilne zatrudnienie, bezpłatne szkolenia, świadczenia socjalne, a także możliwość rozwoju zawodowego. Aktualnie mają siedem etatów do obsadzenia. Zgłoszenia zamierzają przyjmować do 10 lutego.

Co oferują kandydatom, którzy zechcą zasilić szeregi strażników miejskich? Jak twierdzi rzeczniczka płockich municypalnych, Jolanta Głowacka, można liczyć na stabilne zatrudnienie, bezpłatne szkolenia, świadczenia socjalne, a także możliwość rozwoju zawodowego. Aktualnie mają siedem etatów do obsadzenia. Zgłoszenia zamierzają przyjmować do 10 lutego.

Ochrona porządku publicznego, w tym m.in. działania patrolowo-interwencyjne, podejmowanie czynności w przypadku naruszeń przepisów prawa, ochrona mienia oraz życia i zdrowia mieszkańców, zabezpieczanie zgromadzeń i imprez publicznych - to będą główne zadania osoby zatrudnionej na stanowisku aplikanta w Straży Miejskiej.

- Strażnik miejski to służba na rzecz mieszkańców, zawód zaufania publicznego, a to zobowiązuje. Praca w Straży Miejskiej w Płocku jest pracą dla społeczeństwa - podkreśla st. insp. Jolanta Głowacka. - Jest zadaniem trudnym i wyczerpującym. Wymaga od kandydata  zaangażowania, odpowiedzialności i uczciwości. Przyszli funkcjonariusze będą się uczyć sposobów podejmowania interwencji, wezmą również udział w szkoleniu podstawowym, którego celem będzie m.in. umiejętność zachowania się w ekstremalnych sytuacjach oraz poznanie zagadnień prawa.

Wymagania niezbędne:

- wiek: ukończone 21 lat,

- wykształcenie: co najmniej średnie,

- uregulowany stosunek do służby wojskowej,

- obywatelstwo polskie,

- sprawność pod względem fizycznym i psychicznym,

- posiadanie pełni praw publicznych,

- nienaganna opinia,

- niekaralność sądowa za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Wymagania dodatkowe:

- wykształcenie wyższe, kierunek: bezpieczeństwo publiczne, administracja,

- ukończone szkolenie podstawowe dla strażników gminnych / miejskich

- podstawowa znajomość aktów prawnych z zakresu funkcjonowania samorządu gminnego, ustawy o strażach gminnych, o pracownikach samorządowych,

- zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym,

- znajomość języków obcych,

- prawo jazdy kat. B,

- znajomość topografii miasta Płocka,

- doświadczenie w pracy w służbach mundurowych, w ochronie.

W pierwszym etapie trwa nabór i analiza złożonych dokumentów, w drugim zaproszą na test kwalifikacyjny. Odbędzie się test sprawności fizycznej, rozmowa kwalifikacyjna, z kolei osoby wskazane do zatrudnienia zostaną skierowane na badania lekarskie i psychologiczne.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej www.straz.bip.ump.pl oraz w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Otolińskiej 10.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE