Reklama

Szpital zatrudni, ORLEN pomoże znaleźć pracowników. Jest porozumienie

Opublikowano:
Autor:

Szpital zatrudni, ORLEN pomoże znaleźć pracowników. Jest porozumienie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncern i szpital wreszcie doszły do porozumienia ws. zatrudniania personelu szpitala tymczasowego, a to zadanie niezwykle trudny - potrzeba ok. 400 pracowników.

Koncern i szpital wreszcie doszły do porozumienia ws. zatrudniania personelu szpitala tymczasowego, a to zadanie niezwykle trudny - potrzeba ok. 400 pracowników. 

10 dni przed planowym uruchomieniem szpitala tymczasowego w Płocku PKN ORLEN i Wojewódzki Szpital Zespolony doszły do porozumienia w kwestii rekrutacji i zatrudniania pracowników. Kilka dni temu doszło do zgrzytu na tym polu. 

[ZT]26825[/ZT]

W poniedziałek 9 listopada ruszyła budowa i pierwsze kontenery stanęły przy Centrum Badawczo-Rozwojowym, a dziś koncern poinformował, że jest pisemne porozumienie, zgodnie z którym pracodawcą będzie szpital wojewódzki, ale ORLEN pomoże w procesie rekrutacji. ORLEN wystartował z rekrutacją kilka dni temu i będzie przekazywał rekomendowane kandydatury szpitalowi. 

- Od początku deklarowaliśmy pełne wsparcie dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, również w procesie rekrutacji. Przygotowaliśmy kompleksowy plan działań w tym zakresie, a nawet uruchomiliśmy stronę internetową, która wspiera pozyskanie kadry medycznej. Widzimy duże zainteresowanie ofertami pracy i na bieżąco wpływają kolejne zgłoszenia ze strony kandydatów. To świadczy o ich solidarności z Polakami. Budowa szpitala tymczasowego w Płocku wymaga odpowiedzialnego działania, profesjonalizmu i współpracy, bo najważniejsi w tym momencie są pacjenci, którym chcemy pomóc – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Zatrudnienie kadry potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania będzie nie lada wyzwaniem - zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez Wojewódzki Szpital Zespolony, potrzeba m.in. 52 lekarzy, 152 pielęgniarek i pielęgniarzy, 120 opiekunów medycznych, 34 ratowników medycznych, a także sekretarek i sekretarzy medycznych oraz kierowców.

- Osobom zatrudnionym spoza Płocka zapewnione zostanie zakwaterowanie i wyżywienie. Ponadto PKN ORLEN zwrócił się z też prośbą o wsparcie w zabezpieczeniu personelu medycznego, pielęgniarskiego i ratowniczego na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku m.in. do Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek, struktur Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ZHR - informuje biuro prasowe ORLENU. 

Na potrzeby szpitala polowego zabezpieczono 194 kontenery. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE