Reklama

Szpital z bateriami za 20 milionów złotych

Opublikowano:
Autor:

Szpital z bateriami za 20 milionów złotych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas konferencji w płockim Domu Technika podpisano list intencyjny w sprawie zainstalowania na dachu szpitala na Winiarach baterii fotowoltanicznej. Placówka miałaby czerpać energię do ogrzewania swoich sal z paneli solarnych dzięki projektowi jednej z miejskich spółek. Tym samym zaoszczędzi na rachunkach.

Podczas konferencji w płockim Domu Technika podpisano list intencyjny w sprawie zainstalowania na dachu szpitala na Winiarach baterii fotowoltanicznej. Placówka miałaby czerpać energię do ogrzewania swoich sal z paneli solarnych dzięki projektowi jednej z miejskich spółek. Tym samym zaoszczędzi na rachunkach.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zyska kolektory słoneczne, które przetworzą energię słoneczną na prąd. Dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski już planuje rozdysponowanie zaoszczędzonych środków. Zanim jednak szpital zyska nowoczesny wygląd dzięki bateriom słonecznym minie sporo czasu. Na razie w czasie konferencji "Więcej nowych miejsc pracy w regionie", poświęconej m. in. odnawialnym źródłom energii i innowacyjnym technologiom, podpisano w czwartek, 10 września list intencyjny w Domu Technika.

Za projekt odpowiada miejska spółka Inwestycje Miejskie, działając we współpracy z inżynierami z Wojskowej Akademii Technicznej. Jak informuje płocka spółka, za nowy obszar zainteresowania obrała nowoczesne technologie miejskie, obniżające koszty eksploatacji obieków publicznych i poprawiające komfort życia mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE