Reklama

Szpital wznawia przyjęcia planowe. - Najpierw trzeba ustawić kolejkę [RAPORT Z WINIAR]

Opublikowano:
Autor:

Szpital wznawia przyjęcia planowe. - Najpierw trzeba ustawić kolejkę [RAPORT Z WINIAR] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ograniczonym stopniu i przy zachowaniu środków ostrożności Winiary wracają do normalności. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym nie ma żadnego potwierdzonego przypadku COVID-19, a liczba pacjentów na oddziale zakaźnym cały czas spada.

W ograniczonym stopniu i przy zachowaniu środków ostrożności Winiary wracają do normalności. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym nie ma żadnego potwierdzonego przypadku COVID-19, a liczba pacjentów na oddziale zakaźnym cały czas spada.

Dane liczbowe:

  • 10 pacjentów oczekujących na wynik, 
  • 6 na oddziale zakaźnym,
  • 4 na oddziale płucnym,
  • 0 na oddziale intensywnej terapii;
  • 19 pobrań ostatniej doby,
  • 560 pobrań od początku pandemii;
  • 78 osób zgłosiło się do szpitalnego oddziału ratunkowego w niedzielę,
  • 28 przyjęto do szpitala. 

- Od dzisiaj rozpoczynamy powrót do przyjęć planowych w całym szpitalu. Trwają rozmowy z kierownictwami oddziałów. Część odbyła się w zeszłym tygodniu, dziś ciąg dalszy. Musimy to zrobić w sposób bardzo rozważny. Oczywiście musimy zacząć od ustalenia kolejki, bo taka jest norma prawna. Ordynatorzy dostaną jednak zielone światło na uruchamianie oddziałów - informuje Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. 

Pacjenci będą poddani wywiadowi: czy nie mieli kontaktu z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie czy o objawy choroby, takie jak kaszel czy temperatura. Póki co nie ma żadnych wytycznych z ministerstwa zdrowia dotyczących przyjmowania pacjentów planowych. 

Ustalanie kolejki trwało już w zeszłym tygodniu. Jak mówi dyrektor, powoli rozkręcają się m.in. reumatologia, interna i kardiologia, choć sporo pacjentów woli jeszcze poczekać. Dziś mają odbyć się rozmowy z oddziałami zabiegowymi. 

- Ortopedia ma dużą powierzchnię, więc może uda się położyć pacjentów po jednym w sali. Robimy to różnymi sposobami. O tym, ile osób przyjąć i jak je rozmieścić decydują ordynatorzy - mówi Kwiatkowski. 

Ruszyła też rehabilitacja. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE