Reklama

Szpital ogranicza odwiedziny. Przez grypę

Opublikowano:
Autor:

Szpital ogranicza odwiedziny. Przez grypę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na drzwiach wejściowych na oddziały szpitala na Winiarach pojawiła się czerwona kartka z informacją o ograniczeniu odwiedzin, a w przypadku dzieci - ich całkowitym zakazie. Ograniczenie obowiązuje aż do odwołania.

Na drzwiach wejściowych na oddziały szpitala na Winiarach pojawiła się czerwona kartka z informacją o ograniczeniu odwiedzin, a w przypadku dzieci - ich całkowitym zakazie. Ograniczenie obowiązuje aż do odwołania.

Na drzwiach wejściowych prowadzących na poszczególne oddziały Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego  w Płocku pojawiły się dwie kartki. Na białej czytamy - „zagrożenie biologiczne”, na czerwonej jest komunikat o ograniczeniu lub - w przypadku dzieci - zakazie odwiedzin na oddziałach szpitala z powodu sezonu grypowego.

Oto treść komunikatu: „ Ze względu na sytuację epidemiologiczną spowodowaną zwiększoną zapadalnością na grypę ogranicza się odwiedziny chorych do odwołania. Przy pacjencie może przebywać jedna osoba. Zabrania się odwiedzin przez dzieci do 14. roku życia”.

Ostrzeżenie w związku ze wzrostem zachorowalności na grypę i groźne mutacje wirusa A (m.in. H1N1, który wywołuje tzw. świńską grypę - ten wirus wykryto u 32-latka, który zmarł kilka dni temu w szpitalu w Gostyninie) wydał również płocki sanepid. Jego pracownicy przypominają, że grypa szerzy się drogą oddechową. Dlatego tak ważne jest, by zachować  higienę oddychania - zasłaniać nos i usta, a zamiast zarażać wszystkich wokół - wziąć wolne w pracy czy w szkole. Sanepid radzi, by w podróży, gdy nie można często myć rąk,  mieć przy sobie żel lub płyn do rąk albo zapas jednorazowych chusteczek nasyconych roztworem alkoholu. O ile to możliwe, starajmy się też unikać kontaktu twarzą w twarz z innymi osobami np. w transporcie publicznym.

Po czym poznamy grypę? Przede wszystkim choroba pojawia się nagle i gwałtownie. Często zaczyna się od trwającej dzień dwa gorączki do 39 stopni, chory skarży się na dreszcze, ból głowy, stawów, mięśni, ogólne rozbicie i osłabienie. Objawom nie zawsze towarzyszy katar czy ból gardła, ale bardzo często dokucza kaszel. Każdy znosi chorobę inaczej, więc nigdy nie należy lekceważyć zagrożenia. 

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE