Reklama

Szpital na Winiarach świętował [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Szpital na Winiarach świętował [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki uświetnili swoim występem 40-lecie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki uświetnili swoim występem 40-lecie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Recital znanych i niezwykle popularnych artystów z Krakowa, śpiewających w nieco „niedzisiejszym” stylu był niezwykle klimatyczny. Był jednak tylko dodatkiem do uroczystości związanych z jubileuszem szpitala na Winiarach.

– Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz – tymi słowami Jana Kochanowskiego powitał zebranych gości pełniący rolę gospodarza wieczorku dyrektor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego Marek Mokrowiecki.

Później głos zabrał dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski. Przypomniał, że przez szpital przewinęło się 7,5 tysiąca pracowników. – W pełni zasłużyliśmy na ten jubileusz. Wszyscy współtworzymy markę naszego szpitala. Nasze motto brzmi: "Satysfakcję pacjenta osiągamy poprzez profesjonalizm naszych działań" – mówił Stanisław Kwiatkowski.

Wśród gości, którzy pojawili się na uroczystości w płockim teatrze, był między innymi wiceminister zdrowia Aleksander Sopliński, który nie tylko chwalił płocką placówkę za postępy, jakie dokonały się w niej przez 40 lat działalności. Ale przede wszystkim wspomniał o projekcie nowego programu finansowania szpitali.

– Pracujemy w ministerstwie nad nowym programem, dzięki któremu będzie można zwiększyć odpowiedzialność samorządów za opiekę medyczną – mówił wiceminister Sopliński. – Jednym z założeń reformy służby zdrowia jest zwiększenie środków na promocję zdrowia i profilaktykę.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik przypomniał, że swego czasu sam był dyrektorem szpitala na Winiarach. I właśnie w czasie jego dyrektorowania doszło do wydarzenia, które miało poważny wpływ na rozwój placówki.

– Gdy w 1991 roku gościł w Płocku papież Jan Paweł II, nasza placówka została wyznaczona do pełnienia obowiązków szpitala dyżurnego na wypadek, gdyby wydarzyło się coś złego – wspominał Adam Struzik. – Dzięki temu zostaliśmy wówczas wyposażeni w nowoczesny sprzęt medyczny, dzięki któremu znacznie podniósł się poziom świadczonych usług.

Adam Struzik przekazał dyrekcji szpitala na Winiarach honorową odznakę „Zasłużony dla Mazowsza”. Rada Miasta Płocka przyznała szpitalowi „Medal za zasługi dla Płocka”. Medale, odznaczenia państwowe i resortowe otrzymali za swoją pracę liczni pracownicy szpitala na Winiarach.

– Każde przedsiębiorstwo to ludzie, ale także i kierownictwo – mówił wiceprezydent Roman Siemiątkowski, wręczając Stanisławowi Kwiatkowskiemu przyznany przez prezydenta medal Laude Probus. Wraz z z Krzysztofem Izmajłowiczem przekazał placówce czek na 100 tys. zł.
Jubileusz nie mógłby obyć się bez rysu historycznego. Nie tylko szpitala na Winiarach, ale i całego płockiego szpitalnictwa.

Na zakończenie uroczystości wszyscy goście mogli podziwiać wcielającą się w role Marleny Dietrich, Zuli Pogorzelskiej, Poli Negri i innych heroin przedwojennego kina Beatę Rybotycką oraz będącego jej „cieniem” Jacka Wójcickiego.

Fot Tomasz Paszkiewicz / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE