Reklama

Szpital miejski w Płocku: część personelu odsunięta od dyżurów

Opublikowano:
Autor:

Szpital miejski w Płocku: część personelu odsunięta od dyżurów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Potwierdziły się nasze piątkowe informacje, że jedna z osób, zatrudnionych w szpitalu św. Trójcy ma dodatni wynik odnośnie zakażenia koronawirusem. Lista osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, została przekazana do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Potwierdziły się nasze piątkowe informacje, że jedna z osób, zatrudnionych w szpitalu św. Trójcy, ma dodatni wynik odnośnie zakażenia koronawirusem. Lista osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, została przekazana do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W piątek informowaliśmy, że jeden z pracowników ma podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pojawiło się ono dzień wcześniej, a w sobotni poranek przyszło potwierdzenie, m.in. z ust prezydenta Płocka. 

O szczegóły zapytaliśmy w szpitalu. Odpowiedź rzecznika placówki przy ul. Kościuszki jest krótka, szpital nie ujawnia żadnych szczegółów.

- U jednego z pracowników Szpitala Świętej Trójcy w Płocku potwierdzono zakażenie COVID-19. Lista osób, które miały bezpośredni kontakt z tym pracownikiem została przekazana do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płocku - informuje Ewa Brzosko, specjalista ds. komunikacji społecznej w Płockim Zakładzie Opieki Zdrowotnej. - Jednocześnie osoby te do czasu wydania stosownej decyzji przez Sanepid nie pełnią dyżurów. W chwili obecnej szpital poza wstrzymaniem przyjęć nowych pacjentów oraz planowanych zabiegów operacyjnych pracuje normalnie.

Dodajmy, że pobierane są wymazy od personelu i pacjentów. Obsada poszczególnych oddziałów jest zapewniona, choć sytuacja może ulec zmianie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE