Reklama

Szósty, ostatni już orlik gotowy [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Szósty, ostatni już orlik gotowy [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piłkarze z Dworcowej już myślą o pierwszym turnieju. A Rada Osiedla przymierza się do zorganizowania festynu, na który zaproszeni zostaną okoliczni mieszkańcy.

Piłkarze z Dworcowej już myślą o pierwszym turnieju. A Rada Osiedla przymierza się do zorganizowania festynu, na który zaproszeni zostaną okoliczni mieszkańcy.

Otwarcie szóstego płockiego orlika nie mogło się, oczywiście, obyć bez przemówienia dyrektora szkoły i prezydenta miasta. Obie mowy były jednak wyjątkowo krótkie i zbieżne. Zarówno szefujący Zespołowi Szkół nr 2 przy ulicy Chopina Krzysztof Fabiszewski jak i prezydent Andrzej Nowakowski podkreślili, że nowo otwarty kompleks sportowy ma służyć przede wszystkim dzieciom i młodzieży, ale w godzinach popołudniowo-wieczornych jego podwoje otwarte będą również dla osób, które raczej nie mogłyby występować już w rozgrywkach juniorskich.

Swoje „trzy grosze” dorzucił również wybrany niedawno przewodniczący Rady Osiedla Dworcowa. – Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom osiedla. Tym, którzy lubią pograć w piłkę, ale i tym, którzy po prostu lubią posiedzieć na świeżym powietrzu – mówił Marek Owsik. – Mam nadzieję, że już niebawem uda nam się tu zorganizować jakiś festyn, na który będziemy mogli zaprosić wszystkich okolicznych mieszkańców.

Gdy nadeszła chwila oficjalnego otwarcia, prezydent Andrzej Nowakowski podszedł do wielkiego balonu, wyglądającego z daleka jak piniata. Jednak kiedy go przekłuł, zamiast cukierków wyleciało ze środka mnóstwo mniejszych baloników. Kilka sekund później kilkunastu młodych sportowców przebiegło przez środek boiska, przerywając tym samym symboliczną wstęgę.

Gwoździem programu był mecz, w którym reprezentacja pracowników szkoły zmierzyła się z miejskimi urzędnikami. Tym razem w ratuszowej ekipie zabrakło prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, który ograniczył się jedynie do symbolicznego kopnięcia piłki, którym dał sygnał do rozpoczęcia gry.

Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzaniem wolnego czasu będzie boisko piłkarskie ze sztuczną trawą oraz boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można zagrać w koszykówkę, siatkówkę, tenis ziemny lub badmintona. Kompleks wyposażony został również w budynek mieszczący szatnie.

To już szósty płocki. Wcześniej powstały obiekty na Międzytorzu, na terenie ogródka jordanowskiego przy Kilińskiego, na Radziwiu, na Winiarach i na Podolszycach Północ.

Zobacz, jak było wczoraj na Podolszycach:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE