Reklama

Szkoła rysunku na wakacje? Kursy na wyciągnięcie ręki

Opublikowano:
Autor:

Szkoła rysunku na wakacje? Kursy na wyciągnięcie ręki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsza połowa tego roku większości młodzieży upłynęła na trudnej i nierównej walce z nauczaniem zdalnym. Nie dla każdego ucznia taka forma nauki była najefektywniejsza i najłatwiejsza. Dla części uczniów przestawienie się na taki sposób nauki wymagało jeszcze więcej wysiłku. Okazało się więc, że przez ostatnie miesiące (mimo zamknięcia w domu) niejednokrotnie brakowało czasu na realizację hobby i pasji. Niektórzy jednak właśnie z czasie pandemii Covid-19 odkryli w sobie nowe pasje. W przypadku sporej części uczniów pasją tą okazał się rysunek.

Pierwsza połowa tego roku większości młodzieży upłynęła na trudnej i nierównej walce z nauczaniem zdalnym. Nie dla każdego ucznia taka forma nauki była najefektywniejsza i najłatwiejsza. Dla części uczniów przestawienie się na taki sposób nauki wymagało jeszcze więcej wysiłku. Okazało się więc, że przez ostatnie miesiące (mimo zamknięcia w domu) niejednokrotnie brakowało czasu na realizację hobby i pasji. Niektórzy jednak właśnie z czasie pandemii Covid-19 odkryli w sobie nowe pasje. W przypadku sporej części uczniów pasją tą okazał się rysunek.

1. Dla kogo letni kurs rysunku?

2. Co poza nauką rysunku?

Dla kogo letni kurs rysunku?

Kursy rysunku, jak choćby te organizowane przez Sealart, to doskonała forma spędzenia wolnego wakacyjnego czasu. Nie trzeba być od razu mistrzem rysunku, aby móc skorzystać z takich zajęć. Część z nich przeznaczona jest także dla tych, którzy dopiero odkryli w sobie tę pasję i chcieliby ją rozwinąć pod okiem profesjonalistów, którzy pokażą, jak można dalej kształtować te zdolności i pasje, które do tej pory znajdywały wyraz w amatorskich jedynie rysunkach. Nauka rysunku od podstaw może pokazać podstawowe zasady perspektywy i wiele innych przydatnych w rysunku technik, sposobów kształtowania obrazu. Kurs rysunku może się okazać ciekawym wstępem do bardziej zaawansowanej nauki w kierunku malarstwa olejnego, stosowania akwarel, a także rysowania karykatur, komiksów lub tak przydatnych dzisiaj w świecie mediów, reklamy i innych form komunikacji storyboardów. Część młodzieży oczywiście może szukać również kursów bardziej zaawansowanych, kształcących umiejętności pod kątem egzaminów na ASP czy egzaminów wstępnych na architekturę na uniwersytecie. Wszystko zależy od potrzeb, marzeń i planów, jakie z rysunkiem wiąże nastolatek. Niezależnie od powodów, jakie stoją za zapisaniem się na taki kurs, lekcje rysunku zawsze są rozwijające. I nie chodzi tutaj wyłącznie o sprawność ręki, lecz także o wyobraźnię, kreatywność i poszerzanie zdolności pracy młodego jeszcze (a przez to bardzo plastycznego) umysłu. 

Co poza nauką rysunku?

Szkoła rysunku nie jest dla wszystkich. Okazuje się, że część osób dysponujących bardzo ciekawą wyobraźnią przestrzenną, nie ma jednak zdolności stricte manualnych, które otwierają drogę do malarstwa olejnego lub rysowania storyboardów. Coraz większa grupa młodzieży dysponuje natomiast ogromnymi kompetencjami informatycznymi. Połączenie wyobraźni przestrzennej z wiedzą informatyczną otwiera zaś drogę do takich dziedzin jak grafika 3D lub digital painting. Obydwa kursy otwierają bardzo ciekawe perspektywy na przyszłość. Digital painting do świetny wstęp do zawodu grafika, z kolei grafika 3D niezbędna jest przy projektowaniu filmów, reklam oraz innych produkcji. Wakacyjny kurs może więc otworzyć drogę do bardzo ciekawej zawodowej przyszłości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE