Reklama

Szkoła podstawowa będzie miała znanego patrona

Opublikowano:
Autor:

Szkoła podstawowa będzie miała znanego patrona - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za kilka dni, na najbliższej sesji Rady Miasta Płocka, rajcy zdecydują o tym, czy jeden z najbardziej znanych Polaków na świecie zostanie patronem szkoły przy ul. Chopina.

Już za kilka dni, na najbliższej sesji Rady Miasta Płocka, rajcy zdecydują o tym, czy jeden z najbardziej znanych Polaków na świecie zostanie patronem szkoły przy ul. Chopina. 

Z wnioskiem o nadanie imienia Fryderyka Chopina Szkole Podstawowej nr 21 zwrócił się do przewodniczącego płockiej rady miasta dyrektor tej szkoły w imieniu tamtejszej rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego.

W uzasadnieniu napisano, że Fryderyk Chopin "całym swoim życiem i twórczością artystyczną jednoznacznie opowiedział się po stronie nieprzemijających wartości, umiłowania ojczyzny, pomnażania dobra i tworzenia piękna na miarę ideału wpisanego w osobową naturę człowieka. Był patriotą i arcymistrzem – czytamy. - Nauczyciele i wychowawcy Szkoły Podstawowej nr 21 starają się zaszczepić uczniom ideały prawdy, dobra, piękna, patriotyzmu, wiary, wytrwałości, męstwa, miłości, poszanowania godności ludzkiej, dlatego też Chopin w pełni zasługuje na miano patrona społeczności uczniowskiej tej właśnie szkoły. Dodatkowo budynek znajduje się przy ul. Fryderyka Chopina.

Ponadto w uzasadnieniu do projektu uchwały przypomniano, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 17 marca 2017 roku w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli szkole nadaje imię organ prowadzący szkołę właśnie na wspólny wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego. - Uchwała rady miasta jest więc realizacją obowiązku organu prowadzącego.  

Decyzja zapadnie 24 października w auli ratusza. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE