Szczypiorniści SKF Wisła Płock na pudle! Cenny medal młodych sportowców z Mazowsza [ZDJĘCIA]

WiadomościPo pięciu dniach ciężkiej walki w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Piłce Ręcznej, zespół Mazowsza, złożony niemal w całości z zawodników SKF Wisła Płock do lat 15, zdobył trzecie miejsce.

Organizatorem mistrzostw było województwo Zachodniopomorskie. Chłopcy z rocznika 2008 i młodsi rywalizowali w Dziwnowie.

W 16-osobowej kadrze Województwa Mazowieckiego Młodzików jest aż 13 sportowców z SKF Wisły Płock. Ośmiu zawodników to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 im. Fryderyka Chopina w Płocku.

Nasi reprezentanci rozpoczęli rywalizację w Grupie „F” od pojedynku z Kadrą Województwa Małopolskiego. Końcowe zwycięstwo ośmioma trafieniami pozwoliło dobrze wejść w turniej: Małopolskie – Mazowieckie 23:31.

Kolejnym przeciwnikiem byli zdecydowani faworyci całych rozgrywek – reprezentanci kadry Województwa Dolnośląskiego. Faworyt z Dolnego Śląska nie zawiódł i odniósł zasłużone zwycięstwo 18:16.

Drugiego dnia turnieju Nasza Kadra rozegrała decydujące spotkanie z Reprezentacją Województwa Śląskiego, a fakt że obie kadry nadal pozostawały w walce o awans powodował, że mecz był zacięty do ostatnich sekund. Ostatecznie „górą w tym starciu” byli nasi zawodnicy co dało awans do gry o medale (Mazowieckie – Śląskie 20:18).

W pierwszym spotkaniu półfinałowym stanęły naprzeciwko siebie reprezentacje Województwa Mazowieckiego oraz Wielkopolskiego. Walka była bardzo wyrównana, do przerwy Mazowsze prowadziło zaledwie 11:10.

W drugiej połowie zespół, oparty na graczach z Płocka, wygrywał już 14:10, ale zrobiło się po 15! Niestety, trzy sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziów rywale zdobyli bramkę, dająca awand do finału (21:20)...

W drugim półfinale Dolnośląskie rozgromiło Świętokrzyskie 46:18.

Po minimalnej półfinałowej porażce Mazowsze w pojedynku o trzecie miejsce walczyło jak szalone, by zdobyć upragniony medal. Już do przerwy wygrywało ze Świętokrzyskim 16:11, by ostatecznie wygrać aż 34:16! Złoto zdobyło Dolnośląskie po wygranej z Wielkopolskim 38:20.

Głównym trenerem Mazowsza był Łukasz Świątek, szkoleniowiec SKF Wisła Płock.