Reklama

Reklama

Szansa na etat. Nowe przyjęcia w policji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Tomasz Miecznik

Szansa na etat. Nowe przyjęcia w policji - Zdjęcie główne

foto Fot. Tomasz Miecznik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu ogłosił rozpoczęcie procedury rekrutacji kandydatów do służby w 2021 r. na terenie województwa mazowieckiego. Pierwsze przyjęcia planowane są już w lutym.

Reklama

W Polsce jest ponad 100 tys. funkcjonariuszy, ale wciąż występują braki kadrowe, m.in. w Płocku i sąsiednich powiatach.

- Chcesz pomagać innym? Wstąp w nasze szeregi! - zachęca mazowiecka policja. - Będąc policjantem, możesz robić w życiu wiele pożytecznego, służąc ludziom i dbając o ich bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowa profesja – wymagająca, ale jednocześnie dająca dużo satysfakcji i, jak chyba żadna inna, niesamowite możliwości rozwoju.

Podejmując służbę bez wątpienia trzeba być odważnym, silnym psychicznie i odpornym na stres. Policja oferuje możliwości rozwoju, a także uzupełniania swojego wykształcenia na poziomie studiów różnego stopnia i w ramach szkoleń specjalistycznych. 

planowane przyjęcia do służby w 2021 r. to: 23 lutego, 20 kwietnia, 13 lipca, 15 września, 3 listopada i 30 grudnia. Procedura rekrutacyjna będzie prowadzona w reżimie sanitarnym.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych policji, pytania można zadawać także w najbliższej komendzie miejskiej lub powiatowej.

Kto ma szansę na posadę? Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie. 

Do tego należy posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych. Osoby podlegające kwalifikacji powinny posiadać uregulowany stosunek do służby, czyli odbytą zasadniczą służbę wojskową lub znajdować się w rezerwie.

Pobory funkcjonariusza składają się z wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego/funkcyjnego i za stopień. Policjant dostaje ponadto "mundurówkę", nagrodę roczną – tzw. trzynastkę, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego. 

Jak pisaliśmy w czerwcu br. kursant (pierwsza grupa zaszeregowania), czyli funkcjonariusz, który przebywa na stacjonarnym szkoleniu podstawowym, zarabia miesięcznie „na rękę” średnio 2.806 zł – ma on też zapewnione na czas kursu zakwaterowanie i wyżywienie. 

Po zakończeniu szkolenia kursant zostaje mianowany policjantem w 2. grupie zaszeregowania, a jego zarobki netto rosną do kwoty 3.875 zł. Dzielnicowy otrzymuje średnio 4.522 zł netto, kierownik referatu - 5.395 zł, komendant powiatowy lub miejski - 8.350 zł, komendant wojewódzki - 10.700 zł. Komendant Główny Policji otrzymuje ponad 16 tys. zł netto.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy