Reklama

Szansa dla młodych. Mieszkania na start do końca września

Opublikowano:
Autor:

Szansa dla młodych. Mieszkania na start do końca września - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 30 września można w Płocku składać wnioski o wynajem mieszkania w ramach ratuszowego programu „Mieszkania na start”. Adresowany jest on do osób w w wieku 18-35 lat.

Do 30 września można w Płocku składać wnioski o wynajem mieszkania w ramach ratuszowego programu „Mieszkania na start”. Adresowany jest on do osób w w wieku 18-35 lat.

Program polega na budowie mieszkań z przeznaczeniem na wynajem dla ludzi młodych, chcących przyszłość związać z Płockiem, a których nie stać na kupno mieszkania. Pierwsza umowa podpisywana jest na pięć lat. Istnieje możliwość przedłużenia okresu najmu, jednak łącznie nie dłużej niż na 10 lat. 

- Program, adresowany do ludzi w wieku 18-35 lat, ma zapewnić im stabilność sytuacji mieszkaniowej na początku dorosłego życia, aby mogli skupić się na rozwoju zawodowym i osobistym. Dzięki temu w przyszłości będą mogli samodzielnie zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe - podkreślają w płockim ratuszu.

Do 2019 r. przydzielono 131 mieszkań w 5 budynkach. Natomiast w 2019 r. wynajęto 27  lokali w kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38 i 13 mieszkań przy Sienkiewicza 40. W 2020 r. do programu trafiło 41 mieszkań - 29 w nowej kamienicy przy ul. Kaczmarskiego oraz 12 w budynku przy Kościuszki 3b, gdzie na parterze działa Mediateka Książnicy Płockiej.

Co dalej? W 2021 r. skończony zostanie kolejny budynek przy ul. Kleeberga z 60 mieszkaniami, przy ul. Kazimierza Wielkiego 52 z 12 lokalami oraz przy Sienkiewicza 38 z 35 mieszkaniami. Zainteresowani mogą obejrzeć plany tych budynków w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Płocka (stanowisko nr 6, wejście od ul. Zduńskiej).

Aby starać się o otrzymanie mieszkania należy złożyć wniosek do końca września każdego roku. O lokal mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 18 rok życia, lecz nie ukończyły 35 roku życia, jak również żadna z osób objętych wnioskiem nie ukończyła 35 lat (w roku przedstawienia propozycji wynajęcia mieszkania), tworzą gospodarstwo domowe, w którym średni miesięczny dochód przypadający na jednego członka gospodarstwa domowego zawiera się w przedziale:
- gospodarstwo jednoosobowe - od  2 400 zł  do  5 024,47 zł
- gospodarstwo dwuosobowe - od 1 800 zł  do  4 019,58 zł
- gospodarstwo trzy i więcej osobowe - od 1 500 zł do 3 014,69 zł

Lokal mogą też wynająć płocczanie, którzy nie osiągają wymaganego minimum dochodowego pod warunkiem, że znajdą osobę posiadającą dochód, która za nich poręczy. Chętni nie mogą posiadać tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego lub nieruchomości, której wartość przewyższa iloczyn maksymalnej powierzchni lokalu przewidzianego dla danego gospodarstwa domowego i wskaźnika wartości odtworzeniowej metra powierzchni użytkowej.

Lokale podnajmuje się uwzględniając liczbę osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego, przy czym w chwili zawierania umowy powierzchnia użytkowa lokalu nie może przekraczać 40 mkw. w gospodarstwie jednoosobowym (45 mkw. w dwuosobowym, 55 mkw. w trzyosobowym i 65 mkw. w czteroosobowym).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE