Reklama

Szalone tempo radnych. Pół godziny i już!

Opublikowano:
Autor:

Szalone tempo radnych. Pół godziny i już! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoccy radni po raz pierwszy nie zgłaszali dzisiaj żadnych uwag. Nie było także żadnych słownych utarczek ani uszczypliwości, jedynie głosowanie nad pięcioma zaplanowanymi wnioskami, w którym po raz kolejny zaznaczyła się koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską. Niektórzy nie ukrywali wręcz zdziwienia, że wszystko idzie tak sprawnie.

Płoccy radni po raz pierwszy nie zgłaszali dzisiaj żadnych uwag. Zabrakło słownych utarczek ani nie było uszczypliwości, jedynie głosowanie nad pięcioma zaplanowanymi wnioskami, w którym po raz kolejny zaznaczyła się koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską. Niektórzy nie ukrywali wręcz zdziwienia, że wszystko idzie tak sprawnie.

Trzecia sesja RMP upłynęła w ekspresowym tempie, trwała bowiem niespełna 30 minut, co już samo w sobie stanowi niezły wyczyn, jakby co najmniej ścigano się w wyścigach Formuły 1. Radni błyskawicznie przeprowadzili głosowanie nad wszystkimi zaplanowanymi na dzisiejszą sesję punktami, w tym dotyczącymi Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz nad zmianami w Uchwale Budżetowej czy też w sprawie usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych (rady będą miały na to 30 dni, brak opinii będzie równoznaczny z opinią pozytywną), za którymi każdorazowo opowiedziało się po 15 rajców.

Wybrano trzech przedstawicieli do Płockiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, w której ostatecznie znaleźli się : Piotr Szpakowicz (Prawo i Sprawiedliwość), Joanna Olejnik (PO) i Michał Twardy (PSL)

Dyskusji ani interpelacji nie było żadnych. Również sprawozdanie prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z pracy między sesjami było zaiste lapidarne. - To wszystko – dodał na zakończenie, na co Artur Jaroszewski postanowił nie być gorszy i sam swoje sprawozdanie rozpoczął również od zapowiedzi, że i on zamierza się mocno streszczać.

Skoro zabrakło także chętnych do wystąpienia w sprawach różnych, rady Leszek Brzeski zaprosił wszystkich na jutrzejszy Bieg Sylwestrowy wokół Zalewu Sobótka. Prezydent zapowiedział podwyższenie kapitału akcyjnego dla drużyny Wisły. - Będzie szybko, z racji i tak już szalonego tempa.

Jedynie Wioletta Kulpa zagadnęła prezydenta dlaczego podwyższenie kapitału odbywa się poprzez akcje. - Ponieważ to spółka akcyjna – uciął temat Andrzej Nowakowski.

Artur Jaroszewski postanowił jeszcze zapowiedzieć szkolenie z ceremoniału odnośnie pocztów sztandarowych, natomiast Tomasz Kominek, jako świeżo upieczony radny, dopytywał się o szkolenia dla nowych radnych w sprawach finansowych, które będą niezbędne przed styczniową sesją budżetową.

- Tak naprawdę to kwestia przeczytania dokumentów i zapoznania się z ustawami – przypomniał przewodniczący. - To chyba najkrótsza sesja, jaką zdarzyło mi się prowadzić – stwierdził i zamknął III obrady rady miasta w kadencji 2014-2018.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE