Reklama

Szaleństwo w Orlen Arenie. Szkolne Kluby Sportowe w akcji [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Szaleństwo w Orlen Arenie. Szkolne Kluby Sportowe w akcji [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po wakacyjnej przerwie do szkół wraca trzecia odsłona rządowego programu Szkolny Klub Sportowy. W płockiej hali uczniowie z mazowieckich szkół ćwiczyli m.in. z lekkoatletami reprezentacji Polski, piłkarzami Wisły Płock i szczypiornistami Orlen Wisły Płock.

Po wakacyjnej przerwie do szkół wraca trzecia odsłona rządowego programu Szkolny Klub Sportowy. W płockiej hali uczniowie z mazowieckich szkół ćwiczyli m.in. z lekkoatletami reprezentacji Polski, piłkarzami Wisły Płock i szczypiornistami Orlen Wisły Płock.

Przed dwie godziny uczniowie szkół podstawowych z terenu Mazowsza, w okolicznościowych koszulkach, ćwiczyli z zapałem w kilku strefach tematycznych. W terenie aktywności fizycznej rywalizowali w jeździe na ergometrze wioślarskim oraz na rowerze stacjonarnym. Instruktorzy wskazywali najpierw, jak powinna wyglądać prawidłowa postawa podczas każdego ćwiczenia. Najwięcej kilometrów na rowerze wykręcili przedstawiciele SP nr 20 w Płocku, a na ergowiosłach - uczniowie SP w Ojrzeniu w powiecie ciechanowskim.

W strefie edukacyjnej instruktorzy z płockiego WOPR opowiadali o bezpieczeństwie na wodzie oraz pokazywali, na czym polega pierwsza pomoc.

Prawdziwe szaleństwo miało miejsce w strefie gier zespołowych, gdzie młodzi adepci sportu z niesamowitą ambicją i zaangażowaniem trenowali z lekkoatletami z reprezentacji Polski (m.in. z Sofią Ennaoui i Karolem Zalewskim), piłkarzami oraz szczypiornistami Wisły Płock. Szczytem marzeń było pokonanie bramkarza Wisły i reprezentacji Polski Adama Morawskiego. Gdy to się udało, w oczach młodych adeptów sportu widać było niezwykłą radość. 

Takie spotkania jak w Orlen Arenie odbyły się w tym roku już w 17 innych miastach. Po treningu dzieci odpoczywały na poduszkach, oglądając promocyjny film "SKS - dobry wybór". O programie podczas konferencji mówił Witold Bańka, minister sportu i turystyki. Cel jest oczywisty - to upowszechnianie sportu i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Pozalekcyjne zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w formie 60-minutowych zajęć. W tym roku w treningach bierze udział ok. 300 tys. dzieci i młodzieży z prawie 10 tys. szkół. Programem objęto wszystkie powiaty i aż 93 proc. polskich gmin. 

- Pamiętamy, że SKS-y funkcjonowały przez wiele lat, to był świetny fundament polskiego sportu, potem z nich niestety zrezygnowano - mówił minister Witold Bańka. - Ale od 2017 roku postanowiliśmy przywrócić ten program w nowym, silniejszym wymiarze. W tym roku przeznaczymy na to 54 mln zł, w ciągu trzech lat było to 150 mln zł. 

Minister życzył, by dzieci przez sport odnalazły swoją drogę, bo to piękna przygoda. 

Projekt wspiera PKN Orlen. 

- Dziękuję koncernowi za to, że wspiera nie tylko sport wyczynowy, że pomaga także najmłodszym - dodał minister. 

O ostatnich sukcesach płockich sportowców, koszykarzy Anwilu a także reprezentacji Polski siatkarzy mówił Zbigniew Leszczyński z zarządu PKN Orlen. 

- Ten projekt jest ważny dla PKN Orlen, ministerstwa sportu i polskiego rządu - podkreślił Zbigniew Leszczyński. - Chcemy zapewnić dzieciom komfortowe warunki do ćwiczeń i treningu. Edukacja przez sport jest bardzo wartościowa. Jestem przekonany, wierzę w to, że w tym gronie, które tu dziś mamy, też są przyszli wybitni sportowcy.

Dyrektor Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego dr Urszula Włodarczyk dziękowała zarówno ministrowi, jak i przedstawicielowi Orlenu. Cała trójka otrzymała specjalne medale. A na koniec było też pozowanie do wspólnego zdjęcia.

Jak dołączyć do programu SKS? Rekrutację szkół do programu prowadzą tzw. operatorzy wojewódzcy, z nimi musza się skontaktować nauczyciele lub dyrektorzy szkół. Szczegóły znajdują się na stronie www.szkolnyklubsportowy.pl.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE