Reklama

Symulator dachowania, zderzenia czołowego. Szykują atrakcje na piknik

Opublikowano:
Autor:

Symulator dachowania, zderzenia czołowego. Szykują atrakcje na piknik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak się zachować podczas pożaru autobusu? Jakie to uczucie, kiedy znajdujemy się w samochodzie, który dachuje? Jak wygląda pomoc na miejscu wypadku drogowego, kiedy dostanie się do poszkodowanego oznacza rozcięcie wraku? Już w najbliższą sobotę warto wybrać się na pełen atrakcji piknik połączony z konkursem na Kierowcę roku 2018.

Jak się zachować podczas pożaru autobusu? Jakie to uczucie, kiedy znajdujemy się w samochodzie, który dachuje? Jak wygląda pomoc na miejscu wypadku drogowego, kiedy dostanie się do poszkodowanego oznacza rozcięcie wraku? Już w najbliższą sobotę warto wybrać się na pełen atrakcji piknik połączony z konkursem na Kierowcę roku 2018.

Nie wyjeżdżajcie z Płocka w najbliższy weekend. Wiele się będzie działo zarówno na nabrzeżu, podczas Nocy Muzeów, jak i w siedzibie Komunikacji Miejskiej. Specjalną, piknikową bezpłatną linią dojedziemy do siedziby miejskiej spółki, gdzie zostaną przygotowane atrakcje dla osób w każdym wieku. Najmłodsi przeobrażą w groźnego tygrysa albo słodkiego misia w punkcie malowania twarzy. W strefie dziecięcej udostępnią tor przeszkód samochodziki i pluszowe miasteczko. W mini zoo każdy będzie mógł dotknąć węża, czy pająka. Zabawy, tańce, konkursy integracyjne, kącik malowanek – to tylko mała zapowiedź tego co czekać będzie na dzieci w sobotę, 18 maja.

Kiedy dzieci w najlepsze już pochłonie zabawa, dorośli zapoznają się z zasadami bezpiecznego przewożenia maluchów w fotelikach samochodowych, a także sprawdzą - dzięki symulatorowi - co dzieje się z autem podczas dachowania. W siedzibie miejskiej spółki będą również zachęcać do zdjęcia nogi z gazu – pomocny okaże się symulator zderzenia czołowego, oprócz tego przygotują symulator poduszki powietrznej, czy alkogogle. Strażacy zaprezentują jak wygląda ich praca na miejscu wypadku drogowego, w tym rozcinanie wraku pojazdu i ewakuację osoby poszkodowanej. Wszyscy uczestnicy są zaproszeni na grilla.

Również w sobotę zostaną ogłoszone wyniki konkursu na Kierowcę Roku KM Płock 2018 r. Dziesięciu najlepszych kierowców będzie rywalizowało między sobą w siedmiu konkurencjach. Liczy się wiedza z zakresu przepisów ruchu drogowego, o Komunikacji Miejskiej. Jak sobie poradzą w ekstremalnych przypadkach takich jak pożar autobusu, czy konieczność udzielenia pierwszej pomocy pasażerowi? Przekonamy się w sobotę.  Kierowcy zaprezentują także swoje umiejętności z zakresu precyzyjnego manewrowania pojazdem.

Finał Konkursu Kierowca Roku 2018 i piknik rodzinny odbędą się 18 maja na terenie zajezdni KM Płock (ul. Przemysłowa 17) w godz. 9.00 – 17.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE