Reklama

Sylwester bez fajerwerków także w Płocku? Odpowiada prezes ARS

Opublikowano:
Autor:

Sylwester bez fajerwerków także w Płocku? Odpowiada prezes ARS - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja Rewitalizacji Starówki planowała tradycyjnego Sylwestra przed ratuszem wraz z pokazem fajerwerków. – Mamy już podpisaną umowę, zostały wynegocjowane kwoty – wyjaśniał nam prezes miejskiej spółki, Jacek Koziński. Korespondencja zawierająca apel o wycofanie się z tych planów pokrzyżowała spółce szyki.

Agencja Rewitalizacji Starówki planowała tradycyjnego Sylwestra przed ratuszem wraz z pokazem fajerwerków. – Mamy już podpisaną umowę, zostały wynegocjowane kwoty – wyjaśniał nam prezes miejskiej spółki, Jacek Koziński. Korespondencja zawierająca apel o wycofanie się z tych planów pokrzyżowała spółce szyki.

– Nie mówię „nie”, tylko sprawdzamy możliwości – mówi Jacek Koziński, prezes spółki ARS. – Nie powiem, by to była dobra sytuacja, bo ktoś poszedł nam na rękę, a my będziemy musieli mu podziękować. Jeśli uda się bezboleśnie wycofać z podpisanej umowy i znajdziemy jakieś zastępcze rozwiązanie, to dobrze. Ale jest bardzo późno na takie decyzje. Nie wyobrażam sobie byśmy w ogóle nie zaakcentowali rozpoczęcia Nowego Roku. Mamy jednak 12 grudnia i znalezienie firmy, która zrobi nam pokaz laserowy, graniczy z cudem. Ale nie mówimy nie. Wczoraj wysłaliśmy zapytanie do firmy, z którą podpisaliśmy umowę na pokaz pirotechniczny. Czekamy na odpowiedź, a na pewno się z tego tytułu nie ucieszyli. Z drugiej strony zaczęliśmy poszukiwanie firm zajmujących się pokazami laserowymi. O ile znamy koszty pokazów pirotechnicznych, tak nie wiemy, jak to wygląda w przypadku pokazów laserowych. Przeanalizujemy sprawę. Jeśli się uda, odstąpimy od fajerwerków. Gdyby jednak wiązało się to z dodatkowymi kosztami, to mogę obiecać jedno, że tym razem będą ciche fajerwerki.

[ZT]21057[/ZT]

Gdyby nie udało się zatem wycofać z umowy, to pokaz sylwestrowy będzie krótszy. W tej chwili jest ośmiominutowy. – W ofercie była jeszcze opcja na pokaz czterominutowy – dodaje Koziński. – Zrobimy krótszy i poprosimy o dobór materiałów widowiskowych, ale cichych. Bo te też się różnią jasnością, wysokością i decybelami, które powodują.

Jaki to koszt? Koziński wyjaśnia: - Nie mogę zdradzić zapisu umowy. Mogę powiedzieć tylko tyle, że oferta firmy, z którą podpisaliśmy umowę, wahała się od 9 do 20 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE