Reklama

Święto Straży Miejskiej w Płocku. Wręczono nagrody i awanse

Opublikowano:
Autor:

Święto Straży Miejskiej w Płocku. Wręczono nagrody i awanse - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku, 11 września, obchodzono uroczystości Święta Straży Miejskiej. W siedzibie municypalnych odbyło się spotkanie strażników z wiceprezydentem miasta i kapelanem straży miejskiej. Wręczono awanse na wyższe stanowiska oraz nagrody.

W Płocku, 11 września, obchodzono uroczystości Święta Straży Miejskiej. W siedzibie municypalnych odbyło się spotkanie strażników z wiceprezydentem miasta i kapelanem straży miejskiej. Wręczono awanse na wyższe stanowiska oraz nagrody.

Strażnicy miejscy spotkali się z Piotrem Dyśkiewiczem, zastępcą prezydenta miasta oraz kapelanem Andrzejem Smoleniem. Powodem wizyty było święto Straży Miejskiej, które ustawowo przypada na 29 sierpnia - w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku określającej zasady działania straży gminnej.

Ten dzień jest okazją do docenienia pracy municypalnych. Nie inaczej było i tym razem. Komendant straży, Piotr Umiński, awansował na wyższe stanowiska służbowe 11 osób. Także 11 osób otrzymało nagrody pieniężne od prezydenta miasta.

Praca na rzecz społeczeństwa lokalnego, na rzecz drugiego człowieka to wielkie wyzwanie, wymagające dużego poświęcenia i dochowania wierności podstawowym ideałom, zwłaszcza w takim trudnym czasie, w czasie pandemii - mówił podczas uroczystości komendant straży, Piotr Umiński. - Chcemy, by praca strażnika miejskiego była dobrze postrzegana i doceniana przez społeczeństwo. Swoją codzienną służbą udowadniacie, że jesteśmy potrzebni naszemu miastu i jego mieszkańcom - mówił do wyróżnionych.

Za pracę municypalny dziękował zastępca prezydenta, Piotr Dyśkiewicz. - Wasza praca niesie ze sobą niewątpliwie wiele wyzwań, wymagających niejednokrotnie szczególnych zdolności w rozwiązywaniu codziennych problemów miasta - mówił wiceprezydent Płocka. - Niech nigdy nie zabraknie wam gorliwości i sił do podjęcia się zadania, od którego zależeć może bezpieczeństwo drugiego człowieka - dodał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE