Reklama

Święto Romów w Płocku [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Święto Romów w Płocku [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Romów. Z tej okazji mury Muzeum Mazowieckiego w Płocku wypełniły się żywiołową muzyką, której towarzyszył nie tylko taniec. Koncert prowadziła prezenterka telewizyjna Zofia Czernicka.

Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Romów. Z tej okazji mury Muzeum Mazowieckiego w Płocku wypełniły się żywiołową muzyką, której towarzyszył nie tylko taniec. Koncert prowadziła prezenterka telewizyjna Zofia Czernicka.

Międzynarodowy Dzień Romów obchodzony jest od 1990 roku. W Płocku uczczono z tej okazji 31. rocznicę śmierci romskiej poetki Papuszy, 54. rocznicę osiedlenia się ludności romskiej w Płocku oraz 47. rocznicę proklamowania flagi i hymnu romskiego.

Wydarzenie uświetnił występ zespołu Romen, a goście muzeum usłyszeli wiersze Papuszy recytowane przez Lilianę Matusiak oraz aktorów płockiego teatru Grażynę Zielińską i Henryka Jóźwiaka. Koncert prowadziła prezenterka telewizyjna Zofia Czernicka.

Do 20 maja można natomiast zobaczyć wystawę „Tradycja, zwyczaje i historia polskich Romów” udostępnioną przez Muzeum Etnograficzne, Oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, na której zobaczymy również płockie akcenty m.in. obrazy i teksty mówiące o Romach przybyłych do Płocka w 1964 roku. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE