Reklama

Świąteczne zbiórki. Zaskakujące załamanie po 500+ ?

Opublikowano:
Autor:

Świąteczne zbiórki. Zaskakujące załamanie po 500+ ? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W okresie przedświątecznym wiele organizacji i fundacji prowadzi zbiórki żywności oraz innych artykułów na rzezc potrzebujących. To ostatnie dni na włączenie się w pomoc potrzebującym, nie bądźcie obojętni, liczy się każdy gest.

W okresie przedświątecznym wiele organizacji i fundacji prowadzi zbiórki żywności oraz innych artykułów na rzecz potrzebujących. To ostatnie dni na włączenie się w pomoc potrzebującym, nie bądźcie obojętni, liczy się każdy gest. 

W piątek w godz. 14-18 w płockim Auchan pracowali wolontariusze z PCK. To już kolejna "Czerwonokrzyska Gwiazdka". 

- W tym roku zbieramy na wsparcie potrzebujących seniorów i dzieci. Najczęściej przekazywane produkty to makarony mąka, cukier, olej  - wylicza Ewa Domosławska, prezes płockiego rejonowego oddziału PCK. - Najczęściej do naszych koszy trafiają dary od osób starszych. Ale ogólnie serca płocczan są otwarte, gorące. Gdy weszło 500 plus, to był pewien dystans do przekazywania nam darów. Ale ludzie szybko zauważyli, zrozumieli, że osób potrzebujących wciąż jest wiele. I jest już dobrze, pomagają. 

W gronie wolontariusz PCK był m.in. Bartosz Kupis z Nowych Proboszczewic w powiecie płockim.

- Jestem liderem młodzieży PCK w rejonie płockim. Działam od trzech lat, już na początku nauki w gimnazjum zacząłem pomagać. Lubiłem to, udzielałem się, potem była okazja czynić to w PCK. I tak się staram cały czas zarażać pomocą młodzież - opowiada Bartek.

Wieloletnia wolontariuszka, instruktorka pierwszej pomocy PCK Daria Domosławska (a jednocześnie płocka radna) już po raz 10. brała udział w akcji "Czerwonokrzyska Gwiazdka" w Auchan. Zachęca do podzielenia się dobrem z potrzebującymi także w sobotę 7 grudnia.

- Będziemy w Auchan w godzinach 10-18, prosimy o pomoc dla potrzebujących - mówi Daria Domosławska. 

Zbiórka PCK to jedna z kilku grudniowych w Płocku i regionie. Np. Fundacja "Cokolwiek uczyniliście" do 10 grudnia prowadzi zbiórkę żywności, słodyczy i środków czystości dla rodaków z Wileńszczyzny. W Płocku dary można przynosić do parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku w niedziele po mszach św. o godz. 9, 11 i 18 oraz w czwartki w godz. 15, a także na Plac Stary Rynek 5 (lokal nr 5), w godzinach od 10 do 16.

6-7 grudnia trwa też zbiórka żywności "Tak. Pomagam". Włączyła się do niej Caritas Diecezji Płockiej, akcja prowadzona jest w sklepach Biedronka, Mila i Lidl w granicach Diecezji Płockiej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE