Reklama

Świąteczna magia także na nabrzeżu. Jakie ozdoby kupił Ratusz?

Opublikowano:
Autor:

Świąteczna magia także na nabrzeżu. Jakie ozdoby kupił Ratusz? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz kupił nowe ozdoby, aby świąteczne światełka roziskrzyły się również na płockim nabrzeżu. Spacerując wieczorem natrafimy na spoglądającego na nas Świętego Mikołaja. Nowe ozdoby wychwycimy wzrokiem również na ul. Bielskiej. Kiedy? Wygląda na to, że już niebawem. W czwartek rozpoczęto montaż ozdób. Sukcesywnie będą ubierane poszczególne ulice.

Ratusz kupił nowe ozdoby, aby świąteczne światełka roziskrzyły się również na płockim nabrzeżu. Spacerując wieczorem natrafimy na spoglądającego na nas Świętego Mikołaja. Nowe ozdoby wychwycimy wzrokiem również na ul. Bielskiej. Kiedy? Wygląda na to, że już niebawem. W czwartek rozpoczęto montaż ozdób. Sukcesywnie będą ubierane poszczególne ulice.

Iluminacja na Starym Rynku zostanie włączona tradycyjnie podczas imprezy mikołajkowej, 6 grudnia. Akurat w tym miejscu ozdoby będą te same, co w zeszłym roku. Z lampek zostanie wykonany obrys ratusza, podobnie kamienic na starym Rynku, a na dwóch drzewkach rozbłysną światełka w kształcie serc. Afrodyta zostanie zakryta, aby w tym miejscu ustawić trzy ozdoby w kształcie bombek 3D. A jeśli spojrzymy na latarnie, to na ośmiu dostrzeżemy ozdoby 3D przypominające parasolki.

Gdzie zamontują iluminacje? Z pewnością na ul. Królewieckiej, Nowy Rynek, Tumskiej, Kwiatka, fragmentach ul. Kolegialnej i Sienkiewicza. W świąteczny klimat wprowadzą ozdoby w al. Kobylińskiego i Jachowicza, a także na pl. Narutowicza. Świąteczne akcenty zostaną umieszczone w obrębie skrzyżowań al. Jachowicza z al. Kobylińskiego, al. Kilińskiego z a. Piłsudskiego, czy też al. Kobylińskiego i Łukasiewicza. Te elementy, które zdobiły wcześniej ul. Bielską, postanowiono przenieść na ronda:

- ul. Wyszogrodzka – Rondo Wojska Polskiego (2 sztuki),

- ul. Kolejowa – Rondo Lajourdie (2 sztuki),

- ul. Dobrzyńska – Rondo H.I.T. Grabskich (2 sztuki),

- ul. Dobrzykowska – Rondo 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa (2 sztuki),

- ul. Otolińska – Rondo Otolińska (2 sztuki).

Nowości

Nowe ozdoby kosztowały 66 tys. 271 zł (te na ul. Bielską: 19.611 zł, 3D na bulwarach: 46.660 zł)

Na ul. Bielskiej planują montaż 16 nowych ozdób:

Odrobiny świątecznej magii na nabrzeżu miałby dodać Święty Mikołaj 3D w swojej charakterystycznej czapce i czerwonych rękawicach. Tuż nad jego głową będą gwiazdy nie tylko te na niebie. Gwiazd na nabrzeżu ma być o wiele więcej, w tym jedna pod którą przejdziemy, a także pozostałe, wolnostojące, ustawione po raz pierwszy w tym miejscu nad Wisłą. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE