Reklama

Świąteczna ciężarówka znów odwiedzi Płock. Będą tłumy?

Opublikowano:
Autor:

Świąteczna ciężarówka znów odwiedzi Płock. Będą tłumy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po roku przerwy ciężarówka wróci do Płocka. W 2015 roku w kolejce po darmową, spersonalizowaną puszkę ustawiły się tłumy płocczan. Jak będzie tym razem?

Po roku przerwy ciężarówka wróci do Płocka. W 2015 roku w kolejce po darmową, spersonalizowaną puszkę ustawiły się tłumy płocczan. Jak będzie tym razem?

W tym roku ciężarówka odwiedzi 32 miasta, a w środę 13 grudnia zawita również do Płocka. Od 15:00 do 20:00 będzie ją można spotkać na Starym Rynku

Na przybyłych, oprócz możliwości odebrania spersonalizowanej puszki, czekać będą też inne atrakcje, m.in. baśniowy pokój ze Świętym Mikołajem, giftbudka, fabryka upominków. Będą także gry i konkursy. 

Przyjazd świątecznej ciężarówki to z pewnością nie lada gratka dla wielu płocczan, ale czy dla wszystkich? Od kilku lat napoje gazowane są uznawane za jeden z powodów otyłości. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Biuro Analiz Sejmowych, plaga otyłości postępuje w zastraszającym tempie. W 1996 roku nadwagę miało 14,2% kobiet i 18,7% mężczyzn, a na otyłość cierpiało 12,4% kobiet i 10,3% mężczyzn. 20 lat później statystyki są dużo bardziej przerażające - nadwagę ma 30,1% kobiet i aż 44,1% mężczyzn! Otyłością dotkniętych jest 15,6% dorosłych Polek i 18,1% dorosłych Polaków. 

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, w Wielkiej Brytanii do bojkotu świątecznej ciężarówki wzywała Public Health England - brytyjska organizacja zajmująca się zdrowiem publicznym przy departamencie zdrowia. Jak tłumaczyli przedstawiciele PHE, jest to promowanie złych wzorców wśród młodzieży, a słodkie napoje gazowane powodują otyłość i próchnicę. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE