Reklama

Świadoma dieta zwierząt to podstawa. Wiemy, gdzie można się tego nauczyć

Opublikowano:
Autor:

Świadoma dieta zwierząt to podstawa. Wiemy, gdzie można się tego nauczyć - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadchodząca Wiosna to najlepszy czas, aby przed rozpoczęciem zwiększonej aktywności zwierzęcia pomyśleć o tym co możemy mu zapewnić aby było szczęśliwe a my żebyśmy nie mieli z nim problemów.

Nadchodząca Wiosna to najlepszy czas, aby przed rozpoczęciem zwiększonej aktywności zwierzęcia pomyśleć o tym co możemy mu zapewnić aby było szczęśliwe a my żebyśmy nie mieli z nim problemów.

Odpowiednio dobrana dieta potrafi wiele dać naszym zwierzętom. Mnóstwo problemów ze zdrowiem pupili można rozwiązać po prostu żywiąc je tak, jak przystosowała je do tego natura. Jak się okazuje, to także oszczędność dla portfela. Jak to możliwe? W Sklepie Zoologicznym Zoosfera z takimi tematami stykają się każdego dnia.

Dieta zwierząt, podobnie jak ludzi, powinna być odpowiednio zbilansowana. Fundamentem żywienia czworonogów powinno być mięso. Tymczasem w popularnych karmach pełno jest, np. zbożowych zapychaczy, które obniżają wartość spożywczą.

- Musimy skupić się na żywieniu mięsem i karmami pochodzenia mięsnego – podkreśla Patrycja Dallmann, właścicielka sklepów Zoosfera. – Na rynku pojawiły się karmy, które bazują na zbożach, bo to obniża cenę. Pies przyswoi z tego niewiele, ale mogą pojawić się problemy z wydalaniem, alergie, świąd, nadwaga, nadmierne łaknienie czy problemy z sierścią i skórą – wylicza.

Okazuje się, że podstawą wielu problemów czworonogów może być zła dieta. Niektóre zwierzaki garściami gubią sierść, inne podjadają odchody na spacerach. Jak tłumaczy Pani Patrycja, bardzo często może mieć to podłoże w źle zbilansowanej diecie. Pies po prostu czuje, że jakiegoś składnika mu brakuje i po prostu szuka go w innych źródłach. Zmiana żywienia może poprawić kondycję sierści i skóry. Nasz pupil będzie po prostu zdrowszy, weselszy, bardziej aktywny i prawdopodobnie wydłuży to jego życie.

- Jeżeli klient zainwestuje tylko w pielęgnację, nic to nie da, bo sierść nadal będzie się sypać – przekonuje.
Zbyt częste wypróżnianie się przez zwierzęta też nie jest dobre, bo to oznacza, że przyswajają bardzo mało z składników z pożywienia.

Warto sobie uzmysłowić, że psy nie trawią pewnych składników tak jak ludzie. Od kilkudziesięciu lat w przemysłowej produkcji żywności stosuje się konserwanty oraz sól, które są zabójcze dla naszych pupili. Większość zwierząt się nie poci, więc nie mają jak pozbyć się nadmiaru soli, a to powoduje chociażby problemy z nerkami. W karmach są za to składniki zbożowe, a to nie są naturalne składniki żywieniowe zwierząt. Leczenie u weterynarza jest znacznie droższe, niż zmiana diety, a poza tym nie musi zakończyć się sukcesem. Zdrowe żywienie zwierząt to profilaktyka, a ta jest tańsza.

Zmiana diety u czworonogów zazwyczaj trwa od 7 do 14 dni, a czasami nawet dłużej. Z początku pies może nie akceptować nowego pokarmu, ale spokojnie, z czasem się przekona. W pierwszej fazie może ono posłużyć jako nagroda lub smakołyk. Jak przekonują w Zoosferze, świadome posiadanie zwierząt jest bardzo ważne, a niestety, to ciągle rzadkość. Na co mogą liczyć klienci sklepu?

- Przede wszystkim na rozmowę, wybadanie potrzeb – mówi Pan Tomasz - Najpierw chcemy zbudować świadomość zdrowego żywienia psa.

- Alergią reagujemy na stwierdzenie, że klienci „chcą jakąś karmę” ;), nie wchodząc z nami w rozmowę o tym, jaki to pies, co jadł wcześniej. A przecież bez tej wiedzy, nie jesteśmy w stanie dostosować odpowiedniej diety – dodaje Pani Patrycja.

Zoosfera to miejsce, w którym można nauczyć się odczytywać gesty swoich podopiecznych. Zwierzęta niestety nie powiedzą nam, co im dolega i czego im brakuje. Oczywiście we wszystkich trzech sklepach zoologicznych ZooSfera w Płocku można znaleźć nie tylko karmę, ale też środki do pielęgnacji, zabawki, obroże czy smycze. Na zamówienie sprowadzą też zwierzęta, pod warunkiem, że ich posiadanie jest legalne. Znajdziecie też środki chroniące przed pchłami, kleszczami, larwami, wszołami a także środki odrobaczające, suplementy diety. To miejsce, w którym właściciel i jego podopieczny (nie tylko pies ;)) mogą się czuć bezpiecznie, a przede wszystkim czegoś się nauczyć.

Szukajcie nas również na facebook'u - KLIK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE