Reklama

Surowce kosmetyczne – jakie jest ich zastosowanie?

Opublikowano:
Autor:

Surowce kosmetyczne – jakie jest ich zastosowanie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W kosmetologii wykorzystuje się rozmaite grupy surowców. Najczęściej są to produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Dlatego warto wiedzieć, jaką rolę pełnią poszczególne składniki danego kosmetyku. Co powinniśmy wiedzieć o surowcach kosmetycznych?

W kosmetologii wykorzystuje się rozmaite grupy surowców. Najczęściej są to produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Dlatego warto wiedzieć, jaką rolę pełnią poszczególne składniki danego kosmetyku. Co powinniśmy wiedzieć o surowcach kosmetycznych?

Konserwanty – jaką role pełnią?

Związki te należą do grupy surowców kosmetycznych pochodzenia chemicznego. Ich obecność w wielu preparatach kosmetycznych wynika z ich właściwości. Przede wszystkim zapewniają one stabilność mikrobiologiczną. Surowce kosmetyczne, które składają się na konkretny kosmetyk, stanowią bowiem pożywkę dla drobnoustrojów. Gdyby w kosmetykach doszło do rozwijania się bakterii i wirusów, mogłoby dojść do masowych infekcji i zakażeń ich użytkowników. Ich obecność pozwala więc uchronić produkt przed zepsuciem i wydłużyć jego przydatność do użycia. Społeczeństwo negatywnie odbiera konserwanty, wrzucając je wszystkie do jednego worka. Wspomniana przez nas rola jest bardzo pożyteczna i dobra dla wszystkich ludzi. Gorzej, gdy producenci zaczynają stosować konserwanty, by poprawić zapach czy kolor preparatów. Wówczas może dojść do silnych reakcji alergicznych. Dlatego musimy uważać, jakie produkty kupujemy i wybierać te, które są tworzone z naturalnych składników.

Surowce kosmetyczne o pozytywnym działaniu

Biologicznie aktywne surowce kosmetyczne mają natomiast bardzo dobre działanie na organizm człowieka. Są to substancje pozyskane z owoców, kwiatów, kory, korzeni, czy kłączy. Najczęściej przyjmują one postać olejków i olei. W tym wypadku warto dopilnować, by dostawca zapewniał surowce kosmetyczne z upraw ekologicznych, które nie zakłócają równowagi w ekosystemie. Zaletą substancji aktywnych biologicznie jest ich skuteczne, łagodne działanie. Są one wolne od wszelkich toksyn, więc bez obaw mogą być stosowane przez człowieka. Nie dziwi więc fakt, że koncerny kosmetyczne coraz chętniej skupiają się na takich właśnie produktach. Zyskują w ten sposób nie tylko szacunek konsumentów, ale i podążają za aktualnymi trendami.

Surowce kosmetyczne – olejki i oleje naturalne

Leczniczą funkcję w preparatach kosmetycznych zapewniają olejki i oleje naturalne. Pierwsza grupa to substancje eteryczne, które są mieszanina związków aktywnych biologicznie. Wśród nich możemy wyróżnić olejek rumiankowy, różany, czy z drzewa herbacianego. Tego rodzaju produkty znajdziesz bez problemu w internecie. Wystarczy, że klikniesz w ten link http://oqema.pl/. Olejek rumiankowy łagodzi podrażnienia, różany odmładza, a olejek z drzewa herbacianego dezynfekuje i oczyszcza skórę. Oleje naturalne natomiast wspierają regenerację skóry, odżywiają ją i sprawiają, że jest elastyczna. Do tej grupy możemy zaliczyć olej marula, arganowy, czy macadamia. Takie surowce kosmetyczne pochodzą często z różnych zakątków ziemi. Łączenie ich w konkretnym preparacie wzmacnia jego skuteczność, dając realne efekty. Dlatego kupując preparaty zwracajmy uwagę na to, jakie surowce kosmetyczne wykorzystano przy ich produkcji. Naturalne kosmetyki są najlepsze dla naszego organizmu. Działają bowiem dogłębnie, a nie powierzchniowo. Dzięki temu możemy odczuć rzeczywistą poprawę stanu naszej skóry.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE