Reklama

Sukces przez duże S! Płocczanki z Holandii wróciły z medalami

Opublikowano:
Autor:

Sukces przez duże S! Płocczanki z Holandii wróciły z medalami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Początek sezonu dla płockich cheerleaderek jest niezwykle udany. Do dwóch złotych medali mistrzostw Polski dołożyły świetne występy i medale na zawodach w Holandii!

Początek sezonu dla płockich cheerleaderek jest niezwykle udany. Do dwóch złotych medali mistrzostw Polski dołożyły świetne występy i medale na zawodach w Holandii! 

Wrzesień rozpoczął się od mistrzostw Polski w Rumii. Z Pomorza płocczanki przywiozły dwa złote medale w kategoriach junior młodszy i senior II oraz srebro w kategorii junior. Okazało się też, że płockie ekipy mogą pojechać na międzynarodowy turniej do Holandii. Startowało tam 400 zawodniczek, 20 krajów. 

Do Steenwijk pojechał duet Katarzyna i Adrianna Sylwestrzak oraz zespoły: IMPACT z Włodkowica i Akademia Cheerleaders JOY. Duet wystartował w dwóch konkurencjach - ECU European Performance Cheer Doubles oraz SONEO XXL i zajął miejsca 10 oraz 4. 

- Cieszę się, że w drugim dniu oceniało nas jury wywodzące się, ze środowiska hip hop. Mają trochę inne podejście, jeśli chodzi o oceny. Liczy się pomysł, wykonanie i różnorodność styli tanecznych oraz kontakt z widownią, a to nie było dla nas czymś trudnym- opowiada Katarzyna Sylwestrzak. 

Szkoda czwartego miejsca, które przez świat sportu uważane jest za to najbardziej rozczarowujące. Tym bardziej, że do najniższego stopnia podium zabrakło zaledwie 1,1 punktu. 

W zawodach SONEO XXL startowały jeszcze płockie zespoły, które najpierw musiały przejść eliminacje. Rywalizacja trwała dwa dni, a każdy zespół zaprezentował się w trzech kategoriach: cheer dance, jazz i hip hop. Dziewczyny zostały docenione za dynamikę, energię i dobry kontakt z publicznością. Ostatecznie JOY wygrał zawody w swojej kategorii, zaś IMPACT uplasował się na drugiej pozycji. Do złota zabrakło 1,7 punktu. 

Płocczanki chwaliły też organizację całego turnieju. Zdobyły też nowe zagraniczne znajomości. 

- Dzięki temu, że mieliśmy ulotki o naszym mieście, jeszcze większe zainteresowanie było naszymi zespołami. Rozeszły się jak świeże bułeczki - mówi Magda Owczarek. 

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta, Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Tańca IMPRESJA oraz rodziców. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE