Reklama

Stulatkowie mogą liczyć na podwyżkę. Jak dużą?

Opublikowano:
Autor:

Stulatkowie mogą liczyć na podwyżkę. Jak dużą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rośnie średnie wynagrodzenie, a wraz z nim dodatkowe świadczenie dla Polaków, którzy dożyli 100 lat. Ile będą pobierać od 1 marca i ilu jest ich w Płocku?

Rośnie średnie wynagrodzenie, a wraz z nim dodatkowe świadczenie dla Polaków, którzy dożyli 100 lat. Ile będą pobierać od 1 marca i ilu jest ich w Płocku?

Polacy, po ukończeniu stu lat, bez względu na wysokość emerytury i inne świadczenia mogą liczyć na dodatkowe uposażenie. Nie trzeba nawet składać żadnych wniosków i zaświadczeń - Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyzna je automatycznie. 

Dodatkowe świadczenie jest powiązane ze średnim wynagrodzeniem. Pomniejsza się je tylko o składki na ubezpieczenie społeczne. 

- Jest ono ustalana corocznie i obowiązuje od 1 marca każdego roku kalendarzowego do końca lutego roku następnego - wyjaśnia Piotr Olewiński Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego. - Od lat wartość systematycznie rośnie, zazwyczaj o ponad 100 zł. Podobnie stało się również teraz – wiadomo już, że od następnego miesiąca wyniesie 3 731,13 zł. Świadczenie wzrośnie więc o 194,26 zł.

Jak dodaje rzecznik, świadczenie wypłaca zarówno ZUS, jak i KRUS. Ilu stulatków mieszka w Płocku? Z danych płockiego oddziału wynika, że w ostatnim kwartale 2017 roku wypłacano jet 39 osobom. 13 z nich mieszka w Płocku lub powiecie płockim. Prognozy wskazują, że stulatków będzie coraz więcej. 

- Średnia wieku stale się wydłuża i zgodnie z prognozami demograficznymi Eurostatu proces ten będzie się jeszcze nasilać - mówi Olewiński. - Dzieci urodzone w 2015 r. będą żyć dłużej - średnio 73,5 roku dla chłopców i aż 81,6 lat dla dziewczynek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE