Reklama

Studniówki. Tylko Małachowianka w szkole

Opublikowano:
Autor:

Studniówki. Tylko Małachowianka w szkole - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgodnie z zapowiedziami, gdy tylko na dobre zakończył się remont Małachowianki, licealiści odtańczyli poloneza na sali gimnastycznej. To wyjątek - pozostałe szkoły bawiły się na salach weselnych i bankietowych oraz w Orlen Arenie.

Zgodnie z zapowiedziami, gdy tylko na dobre zakończył się remont Małachowianki, licealiści odtańczyli poloneza na sali gimnastycznej. To wyjątek - pozostałe szkoły bawiły się na salach weselnych i bankietowych oraz w Orlen Arenie.

Choć jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu byłoby to nie do pomyślenia, rok temu wszystkie szkoły średnie jak jeden mąż swoje studniówki miały nie w szkołach, ale na salach weselnych i bankietowych albo - jak trzy największe płockie licea - w Orlen Arenie. W tym roku, zresztą zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami, ten trend porzucili uczniowie najstarszej szkoły w Polsce - małachowiacy po kilku latach przerwy spowodowanej kapitalnym remontem bawili się w tym roku w swojej pięknie na tę okazję przystrojonej przy pomocy rodziców szkole. Było czego zazdrościć, bo zdjęcia grupowe robili sobie w niesamowitej scenerii odremontowanej auli.

- Naszym zdaniem studniówka w szkole odpowiada najlepiej idei szkolnego balu, który jest bardzo istotnym wydarzeniem w kalendarzu każdej szkoły - mówiła nam dyrektorka liceum, Katarzyna Góralska. - Oczywiście była to decyzja szkolnej społeczności, gdzie chcieliby mieć bal. Nam ten wybór bardzo odpowiadał.

Uczniowie III LO w tym roku bawili się w Orlen Arenie. Swoją studniówkę mieli w  Z hali sportowo-widowiskowej  zrezygnowała w tym roku z kolei Jagiellonka. Jak mówili nam uczniowie tej szkoły, koszt organizacji imprezy, z wynajmem hali i cateringu przewyższał cenę od pary za studniówkę w Kawallo w Słubicach, dlatego zdecydowano się na ten drugi wariant, zwłaszcza że sala z powodzeniem pomieściła kilkaset par.

Również uczniowie pozostałych ogólniaków wybrali jednak sale weselne i bankietowe. Maturzyści z Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości swój bal na sto dni przed egzaminem dojrzałości mieli w Złotej Komnacie, to miejsce wybrali również uczniowie Elektryka.

Trzecioklasiści z Płockiego Uniwersytetu Ludowego podobnie jak z IV LO i Siedemdziesiątki  bawili się w Złotej Podkowie, a z Płockiego Towarzystwa Oświatowego - w Halce. Ekonomik wybrał zajazd „Pod szczęśliwą gwiazdą”, Plastyk - dom weselny „U Kwiatkowskich”,  maturzyści z Zespołu Szkół Centrum Edukacji, czyli V LO i Chemika - Kawallo i Złotą Komnatę.

A Wy jak uważacie? Lepsza studniówka w szkole czy na sali weselnej?

Fot. Tomasz Miecznik oraz Szymon Łabiński / Portal Płock

Zdjęcia ze studniówek w naszej galerii:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE