Reklama

Studniówki rozpoczęte. Szkoły puste...

Opublikowano:
Autor:

Studniówki rozpoczęte. Szkoły puste... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsza płocka studniówka już za nami - wczoraj poloneza na 100 dni przed maturą odtańczyli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Edukacji. Widać jak na dłoni, że studniówki w szkole przechodzą już do historii - w tym roku maturzyści żadnego z ogólniaków czy techników nie będą się bawić u siebie, ale w Orlen Arenie albo salach weselnych.

Pierwsza płocka studniówka już za nami - wczoraj poloneza na 100 dni przed maturą odtańczyli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Edukacji. Widać jak na dłoni, że studniówki w szkole przechodzą już do historii - w tym roku maturzyści żadnego z ogólniaków czy techników nie będą się bawić u siebie, ale w Orlen Arenie albo salach weselnych.

Pierwsza płocka studniówka 2014 już za nami - wczoraj, w piątek w Złotej Komnacie w Brochocinie bawiła się pierwsza grupa tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Centrum Edukacji, czyli V liceum i technikum zwanego Chemikiem. Druga grupa studniówkowiczów tej szkoły będzie bawiła się dzisiaj.  Również poza szkołą.

Zresztą żadna z płockich ogólniaków czy techników nie podtrzymuje tradycji organizowania studniówki u siebie, w szkole. Wszystkie wybierają sale weselne czy bankietowe - bo jest wygodniej, więcej miejsca, przychodzi się właściwie na gotowe. Starych studniówkowych zwyczajów bronią - i też coraz rzadziej - głównie nauczyciele i absolwenci, którzy pamiętają swoje bale przed maturą z polonezem skrzypiącej podłodze sali gimnastycznej własnej szkoły. Tym organizowanym w Orlen Arenie czy salach weselnych zarzucają totalny brak klimatu, nie zostawiając suchej nitki na nowej modzie.

Podobnie jak w ubiegłym ostatnia z broniących szkolnej tradycji, czyli Małachowianka, z powodu gruntownego remontu również będzie miała studniówkę poza szkołą. Czy po remoncie licealiści wrócą z balem przed maturą do gmachu liceum? Dyrekcja nie wyklucza takiego scenariusza, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjęto.

Tak jak w zeszłym roku małachowiacy wzorem Jagiellonki,  która już trzy lata temu na studniówkę upatrzyła sobie Orlen Arenę, będą się bawić w hali sportowej. Będą to dwie największe studniówki - na bal małachowiaków  przyjdzie ok. 400 osób, jagiellończyków - 350.

Trzecia największa studniówka na ok. 300 osób to bal III LO, które będzie się bawić w Hotelu Tumskim.

Również pozostałe szkoły na bal maturalny wybrały sale bankietowe i weselne. I tak: uczniowie „Siedemdziesiątki”  będą balowali  Złotej Komnacie (ponad  200 osób),
Budowlanki (ok. 120 osób), a także Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości - w  Złotej Podkowie. Z kolei IV LO odtańczy poloneza w sali w Woli Łąckiej, maturzyści z Ekonomika - w Ambrozji, a Liceum Plastyczne - w sali Siedem życzeń. Elektryk na studniówkę wybrał w tym roku Hotel Podkowa (ok. 80 osób). Tegoroczne płockie studniówki rozpoczęły się balem V LO i Chemika w ten weekend, zakończą się studniówką Małachowianki tuż przed feriami, które zaczynają się w tym roku dopiero 17 lutego.

Studniówka - w szkole czy niekoniecznie? - czekamy na Wasze listy i opinie, piszcie na adres: [email protected]

Czytaj też:WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII -
Wczorajszy bal uczniów Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. I. Łukasiewicza,
fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE