Reklama

Studniówki 2013: Małachowianka się ugięła?

Opublikowano:
Autor:

Studniówki 2013: Małachowianka się ugięła? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w zeszłym roku jedynie licealiści z Małachowianki bawili się na studniówce w swoim liceum, w tym roku nawet oni będą mieli bal poza murami szkoły - wzorem młodszej koleżanki Jagiellonki poloneza odtańczą w Orlen Arenie. Ale bynajmniej nie z powodu nowej mody.

Jeszcze w zeszłym roku jedynie licealiści z Małachowianki bawili się na studniówce w swoim liceum, w tym roku nawet oni będą mieli bal poza murami szkoły - wzorem młodszej koleżanki Jagiellonki poloneza odtańczą w Orlen Arenie. Ale bynajmniej nie z powodu nowej mody.

Tradycja umarła na zawsze? W tym roku uczniowie żadnego z płockich liceów ani techników nie będą mieli studniówki w swojej szkole, nawet małachowiacy, którzy jeszcze rok temu dumnie obstawali przy swoim, twierdząc, że jak studniówka, to tylko w szkole. Czemu się ugięli? Okazuje się, że nie chodzi o nową modę - po prostu tradycja musiała ustąpić wyższej konieczności. A tą jest gruntowną renowacją najstarszej polskiej szkoły. - Gmach szkoły jest remontowany i mimo chęci nie dysponujemy w tej chwili takim zapleczem lokalowym, by zorganizować studniówkę dla ok. 400 osób - wyjaśnia wicedyrektor Małachowianki, Piotr Sosnowski. Zgodnie z planami, remont ma trwać ok. dwóch lat, czy potem liceum powróci do tradycji? - Na razie nie mówimy tak, nie mówimy nie, ale niewykluczone, że po remoncie studniówki wrócą do szkoły - mówi wicedyrektor.

Wzorem Jagiellonki, która na studniówkę upatrzyła sobie Orlen Arenę, małachowiacy będą się bawić w hali sportowej. Zobaczymy, jak im się spodoba. Bo przypomnijmy, że bal studniówkowy w Orlen Arenie nie przeszedł bez echa - internauci, głównie ci z, którzy z nostalgią wspominają zabawę maturzystów na skrzypiących deskach przystrojonej odświętnie sali gimnastycznej, dość zgodnym chórem zmieszali takie nowoczesne pomysły z błotem, twierdząc, że nie da się ich porównać z klimatem prawdziwej, szkolnej zabawy. Studniówki w Orlen Arenie równie zaciekle bronili sami studniówkowicze, twierdząc, że klimat był, i to niezapomniany, a wszyscy bawili się wyśmienicie. Jak to w dyskusjach o nowoczesność i tradycję bywa zawsze, spór nie został rozstrzygnięty.

Pozostałe szkoły będą bawić się na salach bankietowych i weselnych. Jako pierwsi swoją studniówkę mieli uczniowie „Siedemdziesiątki” - balowali w sobotę w Złotej Komnacie w Brochocinie. W tym tygodniu z polonezem na 100 dni przed maturą zmierzą się uczniowie Ekonomika (w Złotej Podkowie), a także IV LO (Ambrozja w Popłacinie ), Profesor (Amore) oraz V LO i technikum z Zespołu Szkół Centrum Edukacji (Złota Komnata w Brochocinie). 21 stycznia w Amore będzie się bawić Budowlanka, a prawdziwy wysyp studniówek przypadnie na ostatni weekend stycznia - w swoje studniówki mają wtedy Liceum Plastyczne (restauracja Trzy Klimaty), Zespół Szkół Usług i Przedsiębiorczości (Złota Podkowa), Jagiellonka (Orlen Arena), Małachowianka (Orlen Arena), III LO (Złota Podkowa) i Elektryk (Złota Komnata).Mnóstwo zdjęć z pierwszej studniówki w Orlen Arenie zobacz w naszej galerii: Największa studniówka w historii Płocka

Kto za, a kto przeciw studniówkom poza murami szkoły? czytaj: Gdzie studniówka? W Orlen Arenie!

Zobacz też: Studniówka w Orlen Arenie bez klimatu?


Ubiegłoroczna studniówka Jagiellonki w Orlen Arenie, fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE