Reklama

Strzelał z wiatrówki do kobiety i w okna

Opublikowano:
Autor:

Strzelał z wiatrówki do kobiety i w okna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci ujęli mężczyznę, który w środę strzelał z wiatrówki do idącej ulicą kobiety. Po zatrzymaniu sprawcy okazało się, że wcześniej strzelał on również do autobusu i do okien mieszkań.

Policjanci ujęli mężczyznę, który w środę strzelał z wiatrówki do idącej ulicą kobiety. Po zatrzymaniu sprawcy okazało się, że wcześniej strzelał on również do autobusu i do okien mieszkań.

W środowe popołudnie dyżurny płockiej policji odebrał zgłoszenie od kobiety, do której ktoś strzelał z okna jednego z mieszkań przy ulicy Gwardii Ludowej. W rejon skrzyżowania ulic Rutskich i Gwardii Ludowej natychmiast skierowany został patrol, który błyskawicznie ustalił, skąd padły strzały.

– Mieszkanie, z którego padły strzały, było zamknięte – relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. – Po kilku minutach pojawiła się kobieta, która oświadczyła, że tam mieszka. W mieszkaniu nikogo nie było. Właścicielka oświadczyła, że wyszła do sklep, a w mieszkaniu przebywał jej syn. Kobieta wydała policjantom wiatrówkę.

17-letni syn kobiety, który skontaktował się z nią telefonicznie i przyznał się do strzelania, po powrocie do domu został zatrzymany przez policję. – Okazało się, że nie strzelał tylko do kobiety, ale również do przejeżdżającego autobusu miejskiego, w którym wybił boczną szybę – poinformował Krzysztof Piasek. – Cztery dni wcześniej strzelał też do okien jednego z mieszkań w bloku przy ul. Rutskich, wybijając szyby. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kobieta, do której oddane zostały strzały z wiatrówki, nie doznała żadnych obrażeń ciała. Na szczęście zdążyła zasłonić się parasolką. – Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w kodeksie karnym przewidziana jest kara do trzech lat pozbawienia wolności – skomentował Krzysztof Piasek.

Fot. KMP Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE