Reklama

Strażacy otrzymają specjalistyczny sprzet. Podpisano umowy

Opublikowano:
Autor:

Strażacy otrzymają specjalistyczny sprzet. Podpisano umowy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z OSP, działających na terenach gmin Bielsk, Stara Biała i Kuczbork-Osada, zostaną doposażeni w sprzęt specjalistyczny. Dzięki samorządowi Mazowsza do czterech jednostek trafi ponad 115 tysięcy złotych.

Strażacy z OSP, działających na terenach gmin Bielsk, Stara Biała i Kuczbork-Osada, zostaną doposażeni w sprzęt specjalistyczny. Dzięki samorządowi Mazowsza do czterech jednostek trafi ponad 115 tysięcy złotych.

To kolejne wsparcie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ciągu kilku ostatnich miesięcy. W sumie, w 2020 roku, samorząd województwa przekazał na rzecz OSP prawie 17 mln złotych.

- Pieniądze te są przekazywane w różnych formach wsparcia - mówił w rozmowie z nami Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Dotowaliśmy już zakup samochodów, łodzi ratowniczych, kamer termowizyjnych, czy mniejszego sprzętu. Trzeba wspierać strażaków ochotników. Mamy ich na Mazowszu około 70 tysięcy - dodał.

Tym razem podpisano umowy dofinansowujące zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego i specjalistycznego sprzętu takiego jak agregat prądotwórczy, motopompa, piła spalinowa czy odzież ochrony indywidualnej strażaka. Do trzech OSP z powiatu płockiego trafi 95 tys. złotych, zaś do jednostki z Kuczborka-Osady, z powiatu żuromińskiego, ponad 20 tys. złotych.

- Trudny czas pandemii pokazał, że druhom brakuje chociażby środków ochrony osobistej - argumentował podczas konferencji marszałek Struzik. - Jednocześnie nie rezygnujemy z naszych dotychczasowych form pomocy. W tym rokuy dalej dofinansowujemy duże zakupy, remontujemy strażnice - zapewniał.

Marszałek przyznał, że w ciągu minionych 20 lat poziom wyposażenia jednostek OSP na Mazowszu bardzo się zmienił.

- Zdarzył się olbrzymi postęp. My ze strony województwa przeznaczyliśmy na ten cel ponad 100 mln złotych, a przekazano także pieniądze pochodzące chociażby z funduszu państwa - wyliczał Adam Struzik. - To razem powoduje, że wyposażenie jednostek jest coraz lepsze, szczególnie tych będących w Krajowym Systemie Ratunkowo-Gaśniczym - przekonywał.

Dofinansowanie, które trafiło w piątek, 25 września, do strażaków ochotników było możliwe dzięki oszczędnościom oraz uruchomionej decyzją radnych województwa rezerwy budżetowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE