Reklama

Straż miejska zagości na dworcu. Popilnują, a Rynex zaoszczędzi

Opublikowano:
Autor:

Straż miejska zagości na dworcu. Popilnują, a Rynex zaoszczędzi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za kilka dni na dworcu zostanie otwarty komisariat straży miejskiej. Jednym z zadań municypalnych będzie ochrona obiektu, na czym spółka Rynex zaoszczędzi ok. 150 tysięcy złotych rocznie.

Już za kilka dni na dworcu zostanie otwarty komisariat straży miejskiej. Jednym z zadań municypalnych będzie ochrona obiektu, na czym spółka Rynex zaoszczędzi ok. 150 tysięcy złotych rocznie. 

Niewielki komisariat, w którym służbę będzie pełniło 12 strażników, jest już niemal w całości urządzony. Strażnicy potrzebują jeszcze kilku dni na przeprowadzkę i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu komisariat zostanie oficjalnie otwarty.

- Poprawi to bezpieczeństwo na dworcu, ale to także kwestia potrzeb lokalowych straży miejskiej. Łączymy te dwa elementy - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. 

Umowa pomiędzy Rynexem, obsługującym dworzec, a strażą miejską jest barterowa. Spółka nie będzie musiała już wynajmować firmy ochroniarskiej, a w zamian za to straż nie płaci za wynajem lokalu. 

- Na pewno wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza młodzieży szkolnej dojeżdżającej do szkół, ale też turystów i wszystkich przyjezdnych - zapewniał Piotr Umiński, komendant płockiej straży miejskiej. 

Oszczędności wyniosą ok. 150 tys. złotych rocznie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE